Alain de Botton’un hayat okulu önce Kristal Elma’da!

pg-35-school-of-life-1 10684142_1500269660230936_4067427_n

Alain de Botton’un ilk olarak 2008’de Londra’da hayata geçirdiği The School of Life İstanbul’da! The School of Life Istanbul’un açılışı 13 Ekim akşamı Alain de Botton’un Zorlu Center PSM Drama Sahnesi’nde yapacağı özel bir konuşma ile kutlanıyor. The School of Life Istanbul, üç gün boyunca 14:30-16:00 arası Enerji Müzesi’nin içindeki yeni yerinde tadımlık üç ders ile Kristal Elma katılımcılarını ücretsiz ağırlıyor.

The School of Life, Londra, Amsterdam, Paris, Melbourne ve Belgrad’dan sonra 14 Ekim 2014’te İstanbul’da açılıyor. Bilgi Üniversitesi tarafından hayata geçirilen The School of Life’ın programı, felsefe, edebiyat, psikanaliz ve görsel sanatların sunduğu yaklaşımlar ve rehberlik aracılığı ile katılımcıları akıllı ve iyi yaşama alternatiflerini keşfetmeye ve tartışmaya davet ediyor.

The School of Life Istanbul’un açılışı 13 Ekim akşamı Alain de Botton’un Zorlu Center PSM Drama Sahnesi’nde yapacağı özel bir konuşma ile kutlanıyor. Bu özel etkinliğin biletlerini Zorlu Center PSM web sitesinden satın alabilirsiniz.

Potansiyelimizi nasıl gerçekleştirebiliriz? Aşkı nasıl zinde tutabiliriz? Nasıl fark yaratırız? Nasıl yaratıcı oluruz? Sakin kalmayı nasıl başarırız?..

The School of Life, hızlı, yorucu, kimi zaman tüketici bir günün ardından The School of Life sıcak kahve eşliğinde keyifle arkanıza yaslanmanızı istiyor.

Burada yetkin ve deneyimli Akademik Kadro eşliğinde hayatın asli ve büyük temalarında kazı yapmaya, kendi iç sesinize kulak vermeye, aynı zamanda yaklaşımınızı diğer meraklı ve açık görüşlü bireylerle paylaşabileceksiniz.

Türkiye’den ve dünyadan önde gelen yazar, sanatçı ve düşünürlerden bireysel yolculuklara kapı açan rahatlatıcı, yol gösterici ya da kışkırtıcı farklı bakış açıları duymaya, deneyimlemeye de hazır olun.

Atölye ve etkinlikler 14 Ekim’den itibaren hafta içi gündüz ve akşam saatlerinde, hafta sonu cumartesi sabah ve öğleden sonra santralistanbul’da ve kentin farklı mekanlarında olacak.

HER GÜN 14.30’DA TADIMLIK BİR DERS

The School of Life Istanbul, üç gün boyunca 14:30-16:00 arası Enerji Müzesi’nin içindeki yeni yerinde tadımlık üç ders ile Kristal Elma katılımcılarını ücretsiz ağırlıyor. (Etkinlik sadece festival katılımcılarına açık olacak.)

Yerler sınırlı olduğundan katılım için ders/tarih bilgisiyle birlikte istanbul@theschooloflife.comadresine eposta gönderebilir ya da festival süresince 11:00’den itibaren Enerji Müzesi içindeki The School of Life Istanbul Lounge’da derse kaydınızı yaptırabilirsiniz.

MEKAN

The School of Life Istanbul,
BİLGİ santralistanbul
Eski Silahtarağa Elektrik Santralı
Kazım Karabekir Cad. No:2/13
34060 Eyüp İstanbul

PROGRAM

SAKİN KALMAYI NASIL BAŞARIRIZ?

17 Eylül 2014, Çarşamba, 14:30 – 16:00

Atölye Lideri: Kerim Urallı

AŞKI NASIL ZİNDE TUTARIZ?

18 Eylül 2014, Perşembe, 14:30 – 16:00

Atölye Lideri: Itır Erhart

PARA HAKKINDAKİ ENDİŞELERİMİZİ NASIL GİDERİRİZ?

19 Eylül 2014, Cuma, 14:30 – 16:00

Atölye Lideri: Mehmet Emin Adanalı

(1. Fotoğraf: via//2. Fotoğraf: Cansu Korkmaz)

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com