Büyük fikir için gerekenler mercek altında

fikri

Reklamcılar Derneği, 30. kuruluş yıldönümü için bir kampanya başlattı: #büyükfikirbüyütür. Kampanya kapsamında hazırlanan filmlerle Reklamcılar Derneği büyük fikirlerin nasıl ortaya çıktığını mercek altına alıyor.

Fikri Çakar isimli karakter üzerinden gelişen dört reklam filminin sonunda iyi fikrin oluşması için, kaynak, cesaret ve emek olması gerektiği vurgulanıyor.

Reklamcılar Derneği kampanya kapsamında, “İyi fikir emek istiyor, kaynak istiyor, cesaret istiyor. Büyük fikir büyütür; değerini bilelim, kullanmayı bilelim, korumayı bilelim” mesajını veriyor.

Happy People Project imzalı viral filmlerde reklamcı “Fikri Çakar”ın çeşitli ürünler için yaratıcı reklam kampanyaları hazırlaması konu alınıyor. Büyük fikir olmadığını, büyük formül olduğunu savunan karakter; ürünler için brief hazırlayıp kendi formülü ile reklam kampanyaları oluşturuyor. Her üründe ayrı bir başarılı reklam filmine atıfta bulunan projede, “Büyük fikir büyütür.” mesajı eğlenceli ve etkileyici bir şekilde verilmiş.

Kampanya kapsamında yayınlanan filmler; Orkid markasının “Çocuk da yaparım kariyer de”, BP markasının “Ağzı olan konuşuyor”, Doritos markasının “Doktor bu ne?” ve Fındık Tanıtım Grubu’nun “Aganigi Naganigi” adındaki reklamlarına atıfta bulunuyor. Prodüksiyonu JaguarProjects tarafından gerçekleştirilen reklam filmlerini aşağıda izleyebilirsiniz.

Bu doğrultuda bugün Kristal Elma’da da “Büyük Fikir Büyütür” başlıklı bir oturum düzenleniyor. Eli Acıman Room‘da gerçekleştirilecek olan oturum saat 16:30′da başlayacak; Haluk Sicimoğlu, Yaşar Akbaş, Murat Zengin ve Ozan Varışlı büyük fikir için gerekenleri inceleyecekler.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com