‘Bir yerde de müzik çalmasın’ diyenlere nefis bir hizmet

Overacted VI

“Müziksiz Mekanlar”, müzik seven ama yerli yersiz maruz bırakıldığımız fon müziğine karşı olan müziksever insanlar tarafından kurulan ve de hoşumuza giden takdire şayan bir oluşum.

Müziksiz Mekanlar’ın kurucuları müzik yapan, dinleyen ve bundan zevk alan kişiler. Ancak gün içinde mağazalarda, kafelerde, marketlerde, eczanelerde, takside, uçakta, hastanede ve daha birçok yerde gerekli gereksiz çalan müziğe itiraz ettikleri için bununla ilgili bir internet sayfası oluşturmuşlar. Kendi sözleriyle projeden şöyle bahsediyorlar:

“Bir süredir, alışveriş yaparken sevmediğimiz müzikleri dinlemek zorunda kalmamak ve bir kafede beraber olduğumuz insanlarla birlikte, içinde bulunduğumuz ortamın atmosferini olduğu gibi hissedebilmek ve konuştuklarımızı anlayabilmek için, arka planda fon müziği kullanılmayan mekan arayışındaydık.

Müziği seven insanlar olarak, bazı mekanlarda müzik kullanımının gerekliliğini kabul etmekle beraber, herkesin farklı türde müziklerden hoşlanabileceğini, sevmediğimiz müzikleri dinlemek zorunda olmadığımızı ve müziksiz mekanların da müşterilerin hizmetine sunulması gerektiğini düşünüyoruz.”

Müziksiz Mekanlar internet sitesi olarak 2011’den bu yana müziksiz ve televizyonsuz mağaza, kafe ve restoranlarla ilgili araştırmalarının sonuçlarını kullanıcılarla paylaşıyor ve mekan arayışları bir yandan devam ediyor.

Müziksiz işletmelerin sayısı müzikli olanlara göre çok çok düşük de olsa, fon müziği olmadan hizmet veren mekanları tesbit edip erişebildikleri kısmını internet sayfalarında listeliyorlar. Amaçları, müziksiz yerlerin de var olduğunu insanlara duyurmak ve bu tercihi yapmak isteyecek insanlara fikir verebilmek.

muziksizmekanlar.com
www.facebook.com/muziksizmekanlar
twitter.com/muziksizmekan

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com