Altın Koza’nın yıldızı “Deniz Seviyesi” vizyona giriyor

YENIdeniz seviyesi FINAL.indd

21. Adana Altın Koza Film Festivali’nden En İyi Yönetmen dahil toplam 6 ödül alarak törene damgasını vuran Deniz Seviyesi filmi, 7 Kasım’da Başka Sinema ile vizyona girmeye hazırlanıyor.

Esra Saydam ve Nisan Dağ’ın ilk uzun metrajlı filmi olan Deniz Seviyesi, Türkiye prömiyerini 33. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde ulusal yarışmada yaptıktan sonra, geçtiğimiz hafta 21. Adana Altın Koza Film Festivali’nde gösterildi.

Jüri başkanlığını Reha Erdem’in yaptığı ulusal yarışma bölümünden En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Müzik, En İyi Görüntü Yönetmeni ve En İyi Kurgu ödüllerini kazanan filmin uluslararası prömiyeri 28 Eylül Pazar günü Londra’nın Bağımsız Film Festivali Raindance’de gerçekleştirilecek. Hemen arkasından da Ekim ayında 30. Varşova Film Festivali’nde yarışacak.

Aradaki okyanuslara rağmen geride bırakılamamış bir aşkın, geçmiş ve şimdiki zaman arasında sıkışıp kalmış bir kadının iyileşme ve büyüme hikâyesinin anlatıldığı Deniz Seviyesi’nin başrollerini Damla Sönmez, Ahmet Rıfat Şungar ve Jacob Fishel paylaşıyor.

Türkiye ve Amerika ortak yapımı filmin görüntü yönetmenliğini John Wakayama Carey üstlenirken; sanat yönetmenliğini Neslihan Arslan, kurgusunu ise Özcan Vardar gerçekleştirdi.

Çekimleri New York ve Ayvalık’ta gerçekleştirilen Deniz Seviyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden yapım desteği aldı. Ayrıca 32. Uluslararası İstanbul Film Festivali sırasında gerçekleştirilen Köprüde Buluşmalar ortak yapım platformuna ve 2013’de Fransa’da gerçekleşen Les Arcs Avrupa Film Festivali’nin Work in Progress bölümüne seçildi.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com