SALT’ta Elektronik Müzik Günleri

Foto-Photo_Yunus Dolen_2012

Albümleri Müzik Hayvanı etiketiyle yayımlanan Ömer Sarıgedik, Tolga Tüzün ve Şenol Küçükyıldırım ile Ah! Kosmos’un (Başak Günak) performansları Ekim ayında SALT Beyoğlu Açık Sinema’da gerçekleşecek.

Ömer Sarıgedik, 1 Ekim’de “Tetsuo” adlı performansında ritmik kurguların sınırsız boyutlarını zorlayacak. Birçok kültürel yapının şekillendirildiği performans, aynı zamanda Sarıgedik’in yeni albümünün lansmanını yapacak.

15 Ekim’deki performans, besteci Tolga Tüzün’ün elektronik müzik dünyasını davulcu Şenol Küçukyıldırım’ın sıradışı ritimleriyle birleştirecek.

Yakında yeni bir albüm çıkarmaya hazırlanan Ah! Kosmos’un 29 Ekim’deki performansı ise, ritim ve elektroniğin Başak Günak tarafından evrimleşmiş hâlini sunacak.

Ömer Sarıgedik’in* ilk kapsamlı solo elektronik performansı, Katsuhiro Otomo’nun 1988 yapımı Akira filminin ana karakterinden esinlenerek, post-geleneksel ile IDM türleri arasında distopik bir gezintiyi anlatıyor.

Tetsuo karakteriyle birebir bağlantı kuran Sarıgedik, bunu duysal ve görsel bir eksende dinleyiciyle paylaşıyor.

Performans, Sarıgedik’in yakında yayımlanacak olan üçüncü albümünden izler de taşıyor.

*Ömer Sarıgedik 2005’ten bu yana tiyatrolar, güncel sanat mecraları ve duysal-görsel medya kanallarında ses tasarımı çalışmaları yürütüyor. Sanatçı, Noise, IDM, glitch, abstract ve karakteristik sesini oluşturan sampling gibi alt türleri kullanarak DJ set ve radyo programlarına devam ediyor.

İlk albümü 2011’de Müzik Hayvanı etiketiyle çıkan, ikinci albümü yine aynı plak şirketinden remix olarak yayımlanan Sarıgedik, kendi elektronik müzik işlerini “oemr” adı altında sürdürüyor. Ayrıca, EP formatındaki işleri ve ikinci albümleri Japonya’da yayımlanan Yakaza Ensemble adlı grubuyla “New World Music” türü altında çalışıyor. 

Elektronik Müzik Günleri

Ömer Sarıgedik “Tetsuo”

1 Ekim, 19.00

SALT Beyoğlu, Açık Sinema

Giriş ücretsiz

Fotoğraf: Yunus Dölen (2012)

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com