The New Yorker’ın yeni kapağında yağmur yağıyor

niemann-cover-690x962

Alman sanatçı Christoph Niemann The New Yorker’ın yeni sayısının hem kapak konusu, hem de interaktif kapağının tasarımcısı. Sanatçıyla yaptığımız röportaj yakında Cut Magazine’de.

İçinde röportajların, yorumların, eleştirilerin, denemelerin, kurmaca yazınların, hicivlerin, karikatürlerin ve şiirin bulunduğu müthiş dergi The New Yorker’ın yeni sayısının kapağı Alman sanatçı Christoph Niemann’a ait. Kapak hikayesi de öyle.

“New York’a ilk geldiğimde bardaktan boşanırcasına yağmur yağıyordu. Belki de dünyanın hiçbir yerinde yağmurlu bir havada trafikte sıkışmak New York’taki kadar güzel değildir” diyen Niemann’ın yağmurla ve New York ile çok özel bir ilişkisi olduğu aşikar.

Christoph Niemann 1998’den beri The New Yorker’a illüstrasyon çiziyor. Derginin pek çok kapağında ve James Surowiecki’nin köşesinde onun illüstrasyonları yer alıyor.

1997’de gittiği ABD’de 11 yıl yaşadıktan sonra 2008’de karısı ve iki oğluyla Berlin’e dönen illüstratör, yazar ve sanatçıyla yaptığımız röportaj yakında Cut Magazine’de yer alacak.

 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com