Ağlama Atölyesi yarın ağlamaya çağırıyor!

1969308_10153233931676165_8674127444708640784_n

Yurtdışından 38 sanatçıyı şehirde kalıcı etkisi olacak projelerde çalışmak üzere İstanbul’a getiren Londra merkezli The Moving Museum’un yarınki programında İstanbul temelli sanatçı kolektifi Ha Zu Vu Zu’nun Ağlama Atölyesi/ The Crying Workshop yer alıyor.

2012 yılında çağdaş sanat uygulamasını desteklemek amacıyla kurulan The Moving Museum dünyanın farklı kentlerinde çağdaş sanat sergileri ile ilgili gezici programlar gerçekleştiriyor.

Dubai ve Londra’dan sonra bu yıl üçüncüsü İstanbul’da düzenlenen The Moving Museum, üç aylık rezidans programı kapsamında Ağustos-Ekim ayları arasında 38 uluslararası sanatçı ile İstanbul’dan 12 sanatçıyı bir araya getiriyor.

Program Ekim ayının sonunda sanatçıların deneyim ve uygulamalarını paylaşmalarına olanak sağlayacak bir sergi ile sürecek. Fransız sanatçılar David Douard ve Haig Aivazian’ın program kapsamındaki rezidans ve sergileri Fransız Kültür Merkezi desteğiyle gerçekleşiyor.

Yarın Caferiye Han’da gerçekleşeck olan Ha Zu Vu Zu’nun Ağlama Atölyesi, ‘En son ne zaman birileri için ağladınız? Gözyaşları bizi bir araya getirebilir mi? Sizi bu kupkuru evreni nemlendirmeye davet ediyoruz. Hiçbir şeye ağlamak! Gülmek için ağlamak!’ şeklinde çağrıda bulunuyor.

themovingmuseum.com

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com