Ruhu ve kalbi Nepal’de: Karşınızda Renan Öztürk!

5_photo-2-1

Camp4 Collective’e bağlı çalışan yönetmen Renan Öztürk, aynı zamanda The North Face’in dağcı ekibinden. Kalbinde ise, hepsini buluşturan, bir doğa sanatçısı. Hem yeni yönettiği film “Curiosity”i, hem de Öztürk’ü biraz tanıyalım.

40 yıllık geçmişi olan ve küçücük bir mağazadan uluslararası saygınlıkta bir “outdoor” markasına dönüşen The North Face®, vahşi doğanın korunmasıyla ilgilendiği gibi, global outdoor keşif aksiyonlarıyla da tüm dünyaya ilham veriyor. Renan Öztürk de markanın dağcı ekibinde yer alan ve öne çıkan isimlerinden.

Belgeselci ve fotoğrafçı kimliğiyle de The North Face ile anlaşmalı çalışan Öztürk’ün yakın zamanda Rory Bosio, Timothy Olson ve Hal Koerner isimli doğa sporcularına The North Face Ultra-Trail du Mont-Blanc® yarışında eşlik ederek filme aldığı The North Face: Curiosity seyircisine bambaşka bir yaşam duygusu aşılıyor…

Renan Öztürk kimdir?

Renan Öztürk Colorado College’da (Colorado Springs, Colorado) eğitim aldığı sıralarda tırmanmaya merak sarmış. Kendisi gibi dağcılık yapan ve tırmanan küçük bir topluluğun içinde bu spora olan ilgisini ve becerisini derinleştirme imkanı bulmuş. Tırmanarak ulaşacağı yerlerin hayaliyle ve giderek bir tutkuya dönüşen bu sporu hayatının merkezine oturtmuş.

Öyle ki biyoloji diplomasını almadan önce Nepal’a giderek, hem lisanı hem de hala ciddi bağları olduğu bu yörenin kültürünü öğrenmiş.

Öztürk defalarca Indian Creek, Yosemite, Joshua Tree, Squamish, Bugaboos’da tırmanmış. Himalaya’nın eşsiz güzelliğinin büyüsünde bir diğer ilgi alanı olan filmcilik ve fotoğrafçılık (ayrıca hatırı sayılır takipçisiyle Instagram hesabını aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz) yönlerini geliştirmiş.

Renan Öztürk’ün profesyonel dağcılığının yanı sıra sayısız ödüllü keşif filmi bulunuyor. Filmleri kendi alanında öncü ve “unique” özellikler taşıyor.

camp4collective.com

thenorthface.com

Instagram

renanozturk.com

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com