Altın Portakal’da forum ve ödül haftası

1277414_1491689504427118_7197562766059354756_o

51. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin ortak yapım ve proje geliştirme marketi Antalya Film Forum kapsamında düzenlenen “Work In Progress (Yapım Aşaması) Platformu”na seçilen projeler belli oldu. 

Festival kapsamında 14-18 Ekim 2014 tarihleri arasında düzenlenen Antalya Film Forum Ortak Yapım ve Proje Geliştirme Marketi Work In Progress Platformu’nuna, 24 uzun metraj film projesi başvurdu. Antalya Film Forum Danışma Kurulu üyelerinden Marsel Kalvo, Nadir Öperli, Sevil Demirci, Yamaç Okur ve Zeynep Özbatur Atakan tarafından seçilen 6 proje arasında Ahu Öztürk, Derviş Zaim, İlksen Başarır, Özcan Alper, Tolga Karaçelik ve Tunç Davut’un post-prodüksiyon aşamasında olan projeleri yer alıyor.

Work In Progress Platformu, Antalya Film Forum’a konuk olan dağıtımcılar, satış şirketi temsilcileri, film fonları yöneticileri, televizyon kanalları yöneticileri ve festival programcılarına Türkiye’de üretilen en yeni filmleri post-prodüksiyon aşamasında keşfetme şansını sunmayı amaçlıyor.

Work In Progress Platformu’na seçilen projelerin yapımcı ve yönetmenleri, Cannes Film Festivali Eleştirmen Haftası Bölümü’nün programcılarından Rémi Bonhamme, Fransız yapımcı ve dağıtımcı Memento Films’in başkanı yapımcı Alexandre Mallet-Guy ve Başka Sinema proje direktörü İmre Tezel’den oluşan jüriye 16 Ekim 2014 günü sunumlarını yapacaklar.

Jüri, bu yıl altı proje arasından seçecekleri bir projeye 100.000 TL tutarında “Work In Progress Ödülü”, ayrıca bir projeye de filmin tüm görüntü post-prodüksiyonunu kapsayan “Color-ist Post-Prodüksiyon Ödülü”nü verecek.

Ödüller, Antalya Film Forum’un kapanış töreninde 17 Ekim 2014’de açıklanacak.

Antalya Film Forum ilk yılında, kendi alanlarında uzman sinema profesyonellerini de ağırlıyor. Forum kapsamında, Ustalık Sınıfları, Panel ve Endüstri Buluşmaları’nda proje sahipleri ve katılımcılar bir araya geliyor.

WORK IN PROGRESS PLATFORMU’NA SEÇİLEN 6 PROJE:

Bir Varmış Bir Yokmuş / Yönetmen: İlksen Başarır / Yapımcı: Hazal Dut
Dolanma / Yönetmen: Tunç Davut / Yapımcılar: Sinem Altındağ, Tunç Davut
Kıtmir / Yönetmen-Yapımcı: Derviş Zaim
Rüzgarın Hatıraları / Yönetmen: Özcan Alper / Yapımcı: Soner Alper
Sarmaşık / Yönetmen: Tolga Karaçelik / Yapımcı: Bilge Elif Turhan
Toz Bezi / Yönetmen: Ahu Öztürk / Yapımcılar: Çiğdem Mater, Nesra Gürbüz

YAPIMCI ZEYNEP ÖZBATUR ATAKAN ANTALYA FİLM FORUM’U ANLATIYOR… from Antalya Film Forum on Vimeo.

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com