İstanbul Modern’de “Çok Sesli” sergisine paralel etkinlikler sürüyor

COK SESLI/SERGI

İstanbul Modern’in “Çok Sesli: Türkiye’de Görsel Sanatlar ve Müzik” sergisi kapsamında gerçekleştirdiği özel etkinlikler, ekim ve kasım aylarında da sürüyor.

“Çok Sesli” sergisi kapsamında yer alan, Türkiye’de 300 yıl boyunca görsel sanatlarda ve müzik alanındaki üretimlere odaklanan Repertuar adlı araştırma çalışmasını Andante dergisi yazarları “Cumhuriyetin Kuruluşundan Bugüne Türkiye’de Senfoni Orkestrasının Gelişimi” başlıklı söyleşide yorumlayacak.

Türkiye’deki klasik müzik üzerine ayda bir yayınlanan Andante dergisinin Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bali’nin moderatörlüğünü yapacağı etkinlik, 23 Ekim Perşembe saat 18.30’da Çok Sesli” sergisi girişinde yer alan Repertuar alanında gerçekleşecek.

Çok Sesli” sergisi sanatçılarından Erinç Seymen, 30 Ekim Perşembe saat 18.30’da kişisel arşivinden seçtiği elektronik müzik, halk müzikleri, klasik müzik ve caz gibi çeşitli türlere ait örnekleri üst üste bindirerek  ürettiği bir dinleti sunacak.

Sanatçı Hale Tenger ve müzisyen Serdar Ateşer, 6 Kasım Perşembe saat 18.30’da ortak çalışmalarından örneklerle kültür kuramcısı Nermin Saybaşılı ile imge, müzik ve ses üzerine söyleşecek.

Bülent Ortaçgil, Repertuar adlı araştırma çalışmasında yer alan Çekirdek Sanatevi’nin kuruluşunu, pratiklerini, meydana getirdiği işbirliklerini, dinleti kayıtlarının arşivsel niteliği ve mekânın kapanış nedenlerini Murat Meriç’in moderatörlüğünde 13 Kasım Perşembe saat 18.30’daki söyleşiyle anlatacak.

Çok Sesli” sergisi sanatçılarından Merve Şendil ve sergideki yerleştirmesi Underscene Project açık arşivinde kayıtları yer alan sürpriz müzisyenler, 27 Kasım Perşembe günü saat 15-30-18.30 arasında İstanbul Modern’de müze ziyaretçileriyle buluşacak.

Etkinlikler ücretsiz. Rezervasyon için: etkinlik@istanbulmodern.org

cekirdek sanatevi SONY DSC

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com