”Benden Kimseye Bahsetme” sergisine gittiniz mi?

tam_burada

”Benden Kimseye Bahsetme” Ankaralı genç sanatçı Ali Şentürk’ün ilk solo sergisi. 9 Kemi’de açılan sergi 31 Ekim’e kadar SODA’da devam ediyor.

Ali Şentürk’ün iki yıl önce kapattığı ”Benden Kimseye Bahsetme”de hayatının beş yıllık bölümünde yaşadığı, tanıklık ettiği ilişkiler üzerine çektiği kurgusal 35mm fotoğraflar yer alıyordu. Sergide göreceğiniz eserler, blogundaki fotoğraflardan 6 tanesini tuval üzerine aktardığı resimlerden oluşuyor.

Yalın ve kesintisiz çizgiler tuvalin bir noktasında bitirilip tellerle tamamlanıyor. Tuvallerin üzerinden çıkan tellerin şekilleri ise o ana ait hislerin soyut bir şekilde ifade edilişi.

sodaistanbul.com

Ali Şentürk hakkında:

1985 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Heykel bölümünü 2012 yılında bitirdikten sonra aynı yıl aynı okul ve bölümde yüksek lisans yapmaya başladı.

2012 yılında ”Nowartis Hastayla 24 Saat” adlı kısa film yarışmasında arkadaşlarıyla beraber en iyi senaryo ödülüne layık görüldü.

2013 yılında Mamut Art Project’e katılarak çalışmaları Türkiye’deki en önemli koleksiyonlara girdi.

Cer Modern konuk sanatçı programı dahilinde Cer Modern atölyelerinde çalışmalarına devam eden genç sanatçı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak Ankara’da yaşıyor.

boyle_nasilbiraraya_gelemeyiz_sevgilim

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com