Şişhane Otoparkı yarın sanata açılıyor!

movingmuseum

The Moving Museum yarın, 28 Ekim 2014’te İstanbul sergisini Şişhane Otopark’ta açıyor. Kompleksin üç katına yayılacak sergi, beş merkezi salonu, metro seviyesindeki ara kat ve dış mekandaki kamuya açık park alanında gerçekleşiyor.

80,000 metre kareye yayılacak olan sergi, 46 sanatçı ve kolektifin İstanbul’daki üç aylık yoğun misafirlik programı sürecinden sonra ürettiği işlerden oluşuyor.

Geçtiğimiz üç ay boyunca 35 uluslararası, 11 yerel sanatçının İstanbul’da yoğun bir araştırma, üretme ve izleyicilerle bir araya geldikleri etkinlik sürecinden sonra her sanatçı, şehirde geçirdikleri zamanının ürünü olarak yeni bir iş üretmeye davet edildi.

Sanatçılar, farklı disiplin ve mecralarla çalışan bir kuşağı temsil ediyor; belli bir estetik yerine kendi pratiklerini sürekli bir değişim üzerinden tanımlıyorlar.

Sergi, İstanbul’un konumu üzerinden bu farklı yaklaşımları ifade etmeyi amaçlayarak; sanatsal akışkanlığın yankı bulduğu bir şehir, birbiriyle uyumlu endişelerin yan yana vücut bulduğu küçük bir evren olma sözünü veriyor…

Yakın zamanda bitirilmiş olan Şişhane Otoparkı, önemli bir şehir planlama projesi ve Galata Kulesi’nin hemen yanında, şehrin kalbinde, az rastlanan bir kamusal alan örneği. Şişhane Metro İstasyonu’na direkt bağlantısı ile, sergi şehrin dokusu ve dolaşımın içine oturtuluyor.

Sanatçılar:

Amalia Ulman, Ann Cathrin November Høibo, Anne De Vries, Aslı Çavusoglu, Bea Schlingelhoff, Ben Schumacher, Burak Delier, Daniel Keller, David Douard, Elmas Deniz, Emanuel Rossetti, Ethan Cook, Flavio Merlo, George Henry Longly, Günes Terkol, Haig Aivazian, Hannah Perry, Harm van den Dorpel, Ha Za Vu Zu, Helga Wretman, Hito Steyerl, Ilja Karilampi, Iz Öztat, Jaakko Pallasvuo, Jeremy Bailey, Joe Hamilton, Jon Rafman, Jonas Lund, Jumana Manna, Lara Ögel, Larissa Sansour, Leyla Gediz, Mai-Thu Perret, Michael Staniak, Ming Wong, N Dash, Nilbar Güreş, Oliver Osborne, Özlem Altın, Peles Empire, Phillip Zach, Rafaël Rozendaal, Tobias Madison, Volkan Aslan, Zach Blas.

Screen Shot 2014-10-27 at 21.12.57 Screen Shot 2014-10-27 at 21.13.58 Screen Shot 2014-10-27 at 21.14.05 Screen Shot 2014-10-27 at 21.14.13

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com