Slanted Magazin #24 İstanbul’a adanmış!

slanted24_istanbul_02

Gelenekselden güncele, İstanbul’un kültür sanat ve tasarım ortamını doğru isimlerle konuşarak, derinlikli bir bakışla ele alan uluslararası tasarım dergisi Slanted Magazin’in “İstanbul” sayısı çıktı.

Geçtiğimiz Temmuz ayında Slanted editörleri İstanbul’a ziyarete geldiler. Ekip önce Avrupa ve Asya’yı bağlayan bu eşsiz şehrin genç tasarımcılarını tanımak ve onlarla birlikte şehrin değişen yüzünü kaydetmek için yola koyuldu; 15 farklı tasarım stüdyosunu tanımaya çalıştı. Önemli tasarımcılarla röportajlar yaptı; tasarım ve sanatın İstanbul’daki hal ve gidişini inceledi.

Derginin “İstanbul Turu” adını verdiği röportaj/portre bölümünde şehrin önde gelen tasarımcıları ve sanatçılarından Aslı Altay, Yurdaer Altıntaş, Yetkin Başarır, Christopher Çolak, Burak Delier, Cem Dinlenmiş, Bülent Erkmen, İnci Eviner, Sedat Girgin, Esen Karol, Tamer Köşeli, Şükran Moral, Ali Taptık, Mehmet Ali Türkmen, Onur F. Yazıcıgil’e yer verdi.

İşte bu incelikli araştırma ve görüşmelerin neticesinde ortaya çıkan, mutlaka edinmeniz gereken Slanted Magazin #24 Kış/İlkbahar 2014/2015 İstanbul sayısından bazı sayfalar:

slanted24_istanbul_06

slanted24_istanbul_37

Ortaya çıkan video röportajların girişinde ve finalinde gerekli olan video materyalleri lokal Shutterstock “footage”larla toparlayan ekip, Augmented Reality uygulaması kullanarak, Junaio App (App Store ve Google Play’den elde edilebilir) üzerinden Slanted okuyucularına, video röportajları cep telefonlarıyla okutup izleme olanağı da sağlıyor. Eğer dergiyi satın alamazsanız üzülmeyin; zira slanted.de/videos platformunda çoğunu izleyebilirsiniz. 

slanted24_istanbul_15

Derginin İstanbul özel sayısı ayrıca illüstrasyon, fotoğraf ve sanat alanlarında söz sahibi olan farklı isimler ve konularla tamamlanıyor.

slanted24_istanbul_43

Derginin kapağı ise çok yönlü bir sanatçı olan Metin Edremit’in, 1969’daki en önemli yapıtlarından biri olan ve kendisine ödüller getiren İstanbul il ambleminden esinlenerek tasarlanmış ve sanatçıya saygı duruşu niteliği taşıyor.

slanted24_istanbul_04

slanted.de

 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com