Glasgow’un efsane müzik tarihi bu yolda!

FI_0

Müzik takıntılı bir sanatçıyla heykeltraş biri yan yana gelirse ve de onlara bir peyzaj mimarı ve de bir art direktör eklenirse ne olur? Ne olduğunu görmek için Glasgow’daki Barrowland’e gidip, 100 metre uzunluğunda, üç metre enindeki patikayı görmeniz gerekir.

Plak koleksiyonuna benzeyecek şekilde tasarlanan ve 1983’ten beri varolan dünyaca ünlü konser mekanı Barrowland Ballroom’a saygı duruşunda bulunan patika, o zamandan bu yana mekanda çalmış müzisyenlerin plaklarıyla bezenmiş.

Sanatçı Jim Lambie’nin(The Modern Institute/Toby Webster Ltd) tasarladığı bu yol aynı zamanda insanları fiziksel olarak da Glasgow şehrinin merkezine bağlıyor.

Lambie projesinde LOCI Design‘ın peyzaj mimarlarından Greg White, The Concrete Foundation heykeltraşlarından Russ Coleman ve grafik tasarımcı Kirk Teasdale ile birlikte çalışmış.

Commonwealth Games‘e (İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları) yetişmesi için 20 haftada bitirilen ve şehre armağan edilen bu çalışma, dünyaya önemli müzisyenler kazandıran İkoçya’nın müzik tarihini de kutlama niteliği taşıyor.

Biz de yazdan kalan bu haberi kışa geçişte zorlananlara armağan ediyoruz.

TMI-LAMBJ-36473.36

 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com