Aralık’ta Volkswagen Arena’da yıldızlar geçidi

Morrissey Oi Va Voi L Parov Stelar 3 L

Volkswagen Arena, Aralık ayında da ünlü isimleri ağırlamaya devam ediyor. Morrissey, Parov Stelar, Oi Va Voi, Nilüfer, Kardeş Türküler ve Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası (TUGFO) Volkswagen Arena’da sahne alacak.

Dünyanın en iyi akustiğine sahip salonları arasında yer alan Volkswagen Arena*, 2 Aralık Salı günü Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) tarafından düzenlenen “Gönüllü Sahne” konserine, 7 Aralık Pazar akşamı büyüleyici sahne performansı ve şiirsel besteleri ile dünya çapında bir efsane olan Morrissey’e, 13 Aralık Cumartesi akşamı ise “Babylon Presents” konser serisinin ikinci etkinliği, elektro swing akımının yaratıcılarından Parov Stelar Band ve müzikal zenginliğiyle dikkat çeken Oi Va Voi’a ev sahipliği yapacak.

TOG tarafından “Dünya Gönüllüler Günü” dolayısıyla düzenlenen müziğin farklı tarzlarını buluşturacak “Gönüllü Sahne” 2 Aralık Salı günü Volkswagen Arena’da gerçekleşecek. Nilüfer ile Kardeş Türküler’in ilk kez aynı sahneyi paylaşacağı konsere ev sahipliği yapacak Volkswagen Arena’da gece, Türkiye’nin farklı bölgelerinden 80 gencin bir araya geldiği TUGFO ile birlikte müzik şölenine dönüşecek. Konserden elde edilen gelir, gençlerin Toplum Gönüllüsü olmaları için verilen çeşitli temalardaki akran eğitimlerini ve Toplum Gönüllüsü gençler tarafından hayata geçirilen sosyal sorumluluk projelerini desteklemek amacıyla kullanılacak.

2014 yılının unutulmayacak konserlerinden biri de Aralık ayında VW Arena’da gerçekleşiyor. Alternatif rock müziğin en önemli gruplarından The Smiths’in vokalisti, yaşayan efsane Morrissey, 7 Aralık Pazar günü Avrupa turnesi kapsamında İstanbul’da Volkswagen ana sponsorluğunda sevenleriyle buluşuyor.

Bestelediği parçalarla aşktan sosyal olgulara kadar pek çok konuda manifesto ve öyküler aktaran Morrissey, solo albümlerinden ve The Smiths ile yaptığı albümlerden hit şarkılarının yanı sıra son albümü “World Peace Is None of Your Business”ın ikinci single’ı olarak yayınlanan ve İstanbul’un karmaşık ve kaotik sokaklarının duygusunu veren, cigar-box gitar ezgileri ve şehrin sokaklarından ses kayıtları içeren “Istanbul” şarkısını da seslendirecek. Pozitif Live tarafından düzenlenen konserde Morrissey sevenlerine unutulmaz bir gece yaşatacak.

Aralık ayını müzikal zenginliğiyle renklendirecek bir diğer etkinlik ise 13 Aralık Cumartesi günü “Babylon Presents” konserleri kapsamında düzenlenen Parov Stellar Band ve Oi Va Voi konseri olacak. Garanti Bankası ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek konserde nu-jazz, house ve elektronik müziğin en önemli yıldızlarından biri olan The Parov Stelar Band ve müzikal zenginliğiyle kendine çok özel bir hayran kitlesi yaratan Londralı müzik topluluğu Oi Va Voi, sevenlerine unutulmaz bir gece yaşatacak.

“Booty Swing” parçasıyla ABD ve Kanada elektronik müzik listelerinde bir numaraya kadar yükselen ve Marvin Gaye, Lana del Rey, Bryan Ferry gibi ünlü isimlerle çalışan Parov Stelar, bugüne kadar çıkardığı altı albüm ve 20’nin üzerinde EP ile müzikal kariyerinde önemli başarılar elde etti. The Parov Stelar Band, İstanbul konserinde, 2012’de yayınlanan son albümleri The Princess’tan parçaların yanı sıra “Shine”, “All Night” gibi sevilen hitlerini de seslendirirken Oi Va Voi’un drum’n bass, ska, trip hop, soul ezgileri ile enerjisi yüksek bir gece yaşanacak.

Konser biletleri biletix.com adresinden satın alınabiliyor.

*Volkswagen Arena Hakkında

Türkiye’nin yüksek sesli (amplified) canlı performans altyapısıyla donatılan ilk kapalı müzik ve gösteri merkezi Volkswagen Arena, dünyanın en iyi akustiğe sahip salonları arasında yer alıyor. Toplamda 5 bin 800 kişiyi ağırlayabilen mekan, farklı konfigürasyonlar ve kullanım alanlarıyla birçok farklı etkinliğe ev sahipliği yapabiliyor. Şimdiden Bob Dylan, Pixies, Travis, Blondie, Jack White gibi dünyaca ünlü sanatçıları ağırlayan ve dünya çapında bir canlı müzik ve performans merkezi olan Volkswagen Arena, Maslak semtindeki UNIQ Istanbul Kompleksi’nde yer alıyor.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com