Quentin Tarantino artık film çekmek istemiyor!

Levon-Biss_Quentin-Tarantino_071212-2887_V11-700x933

Yakın zamanda kendisiyle yapılan bir soru cevap oturumunda artık film çekmek istemediğini söyleyen ünlü yönetmen Quentin Tarantino ciddi mi yoksa blöf mü yapıyor?

Tarantino “The Hateful Eight” isimli Western filminden sonra artık emekliliğe ayrılacağını söylüyor. Peki doğru mu bu gerçekten? Doğrusu şu ki, aralarında son filminde göreceğimiz Samuel L. Jackson’un da bulunduğu bir oturumda 10 film çekmiş olduğunu ve bu kadarının yeterli olduğunu ileri sürmüş Tarantino. Ayrıca aynı oturumda, ‘film yapmayıp da ne yapacağına’ ilişkin soruya ise oldukça pragmatik bir cevap vermiş:

“Writing plays and books, going gracefully into my tender years. I don’t believe you should stay onstage until people are begging you to get off.// Oyun ve kitap yazmak ve hassas yaşlara zarafetle girmek. İnsanların artık gitmen için yalvaracakları raddeye kadar sahnede olman gerektiğine inanmıyorum.” 

Emeklilik dönemiyle ilgili düşüncelerinde ne kadar ciddi olduğunu yine de bilemeyiz. Zira aynı konuşmada şunları da buyurmuş Tarantino:

“If, later on, I come across a good movie, I won’t not do it just because I said I wouldn’t. But 10 and done, leaving them wanting more — that sounds right.”// İleride eğer iyi bir film önüme çıkarsa, sadece çekmeyeceğim dediğim için de çekmeyecek değilim. Ancak 10 tamamdır, daha fazlasını isteyerek bırakmak kulağa doğru geliyor.”

Film sektöründe Tarantino’nun büyük iddialarla söylediklerinin sonradan fos çıktığını da unutmamak gerekir. Söylentilere göre 2015’de vizyona girecek olan “The Hateful Eight”in biraz gürültüye, laf kalabalığına ve PR’a ihtiyacı var.

İşte “The Hateful Eight”’in Trailer’i:

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com