Henüz kar yok ama Zelazo’nun kar maskeleri hazır!

10413392_767096786694741_8349348907420791223_n

Hayalgücünüzle beslediğiniz, aklınızda taşımaktan yorulduğunuz proje ve tasarımları hayata geçirmek için, beyin gücü kiralayabileceğiniz Zelazo, fikir tasarımı ve üretiminde de sınır tanımıyor.

Bisiklet yapım atölyesinden pelüş maske yapım atölyesine, kostüm, metin, baskı, heykel, video, animasyon, sahne tasarımı, grafik, fotoğraf ve pek çok alanda hizmet veren Zelazo bir değiştokuş, üretim, sanat ve alışveriş alanı.

Zelazo kendisini şöyle tarif ediyor: “Tasarım, teknoloji ve sanat alanında yetkinleşmiş kimseler ile öğrenmeyi amaçlayan diğerlerini buluşturur. Bu buluşmaların ortak ürünler ile sonuçlanması için gerekli mekan ve malzeme desteğini sağlar. Katılımcılar ile ders verenler Zelazo’nun kendilerine sundukları olanakları kişisel/kolektif sergiler açmak, ürünlerini satmak ve yeni projeler geliştirmek için kullanabilirler. Ders saatleri ve ders ücretleri öğreticiler ile ortaklaşa kararlaştırılır, kişi sayısı ve konuya göre değişkenlik gösterir. Atölye dersleri verebilir, atölyelere katılabilir, projelerinizi ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.”

Kadiköy Moda’da ikamet eden Zelazo aynı zamanda kafa dinleyebileceğiniz, sakince çalışabileceğiniz ve keyifle kitap okuyabileceğiniz bir yer. Ücretsiz internet bağlantısı ve okuma köşesiyle bir nevi keyif ve akıl fikir evi de denebilir.

Mehmet (Kaptan Zelazo) ve Nazlı’nın (Mandalinarossa) (foto aşağıda) yarattığı bu oyun alanında oyunun kuralları yine onlara ait. Yarattıkları her şeyi tüketim çılgınlığına ve temsil ettiklerine inat, seri olarak değil, sınırlı olarak tasarlayıp, üretip satıyorlar. Bu yüzden web sitelerinde gördüğünüz ne varsa el yapımı ve dürüstçe tasarlanıp üretilmiş.

zelazolab.com

Facebook

SONY DSC

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com