Kış Uykusu bu hafta Almanya’da vizyona giriyor

15774105570_0909468d31_o

Türk sinemasının 100. yılında 67. Cannes Film Festivali’nden Altın Palmiye ile dönen Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği Kış Uykusu 11 Aralık Perşembe günü Almanya’da vizyona giriyor.

Spiegel Online’ın “görkemli”, Tagesspiegel’in “görsel anlamda büyüleyici”, arte’nin “nefes kesici”, Berliner Zeitung’un “bütünüyle kendine çeken” olarak birbirinden olumlu ve çarpıcı yorumlar yaptığı ve genel anlamda Alman basınının büyük methiyeler düzdüğü film, 11 Aralık Perşembe günü Almanya’da vizyona giriyor.

Demet Akbağ, Haluk Bilginer, Melisa Sözen ve Ayberk Pekcan’ın oynadığı Kış Uykusu, eski bir tiyatro oyuncusu olan Aydın’ın, Anadolu bozkırlarının ortasında, adeta bir kış uykusuna yatmış gibi görünen ıssız bir mekânda, kendisiyle, hayalleriyle, sevdikleri ve taşrayla kurduğu ve sürdürmeye çalıştığı ilişkilerini konu alıyor.

Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği ve Demet Akbağ, Haluk Bilginer, Melisa Sözen, Ayberk Pekcan, Serhat Kılıç, Nejat İşler, Tamer Levent ile Nadir Sarıbacak’ın oynadığı Kış Uykusu, karı-koca ve kardeşlik bağları da dahil her türlü insan ilişkisinin ön yargılar ve çıkışsızlıkla mühürlenmiş olan o ağır kapısını aralıyor.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com