Müziğin sesini duymayanlar, dans edenleri deli sanıyor

sony_bravia_balls

Sony’nin Bravia serisi için çekilen bir reklam filminde dik yokuşlardan aşağıya doğru binlerce küçük lastik topun atılmasıyla ortaya çıkan görüntüler vardı. Nostaljik Reklamlar’da bugün o film var.

Başlığa taşıdığımız  Friedrich Nietzsche’nin sözlerini de bir şekilde anımsatan Sony’nin Bravia serisi için çekilen eski bir reklam filminde dik yokuşlardan aşağıya doğru binlerce küçük lastik topun atılmasıyla ortaya çıkan görüntüler vardı. Elbette bunca prodüksiyon bir televizyon reklamı içindi. Yine de bazı reklamlar yarattığı duyguyla akılda kalıyor işte. Üstelik bu reklam 2000’lerin en iyi 10 kreatif reklam filmi arasına da girdi.

Daha sonra Nissan’ın Qashqai modeli için çekilen reklam filmi Sony’nin Bravia serisi için hazırlanan reklam filmi ile dalga geçiyordu. Yokuştan aşağı lastik toplar yerine, bowling topları fırlatıyordu ama şu an konumuz dışı.

Biz orijinal filmde kalalım ve bazen reklam için de olsa, “whimsical” (İngilizce’nin kıskanılası sözcüğü) yani acayip ama iç açıcı filmle puslu bir günün dağılmasına destek olalım.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com