Sony Pictures’ın ele geçirilen belgelerinde Hollywood ünlülerinin gizli isimleri var

sony-hack-exposes-celebrity-fake-names-aliases-PP

Adına “Guardians of Peace” diyen bir “hacker” grubu, Sony Pictures’in gizli bilgilerini ele geçirdikten sonra Hollywood devlerinin kullandıkları gizli isimlerini de kamuya duyurdu. Bu arada uğradığı siber saldırının yaralarını sarmaya çalışan Sony Pictures, sızdırılan bilgilerine erişimi engellemek için DDOS saldırılarına başladı.

Guardians of Peace örgütünün saldırısı sonucunda çalışan bilgilerinden, e-posta yazışmalarına kadar büyük miktarda veriyi hacker’lara kaptıran Sony Pictures, hassas bilgilerine erişim sağlanmaması için hacker’lar gibi DDOS saldırılarına başladı.

Re/code sitesinin verdiği bilgiye göre, Sony Pictures Tokyo ve Singapur’da faaliyet gösteren Amazon Web Services’a bağlı bulut bilişim birimini kullanarak DDOS saldırılarına başladı. Re/code’a konuşan kaynaklar, söz konusu yöntemin birçok medya kuruluşu tarafından korsan film ve müzik dağıtımının önüne geçmek için kullanıldığını belirtti.

Sony’nin DDOS kullanarak aldığı önlem, firmanın korsan dosyaların belirmeye başladığı ilk zamanlarda MediaDefender firmasıyla geliştirdiği yönteme benzetiliyor. MediaDefedner, Örümcek Adam gibi zamanın ünlü filmlerine ait sayısız sahte dosya üretiyor ve korsan dosya indirmek isteyenler saatlerce boş bir dosyayı indirerek vakit harcıyordu.

Bedava dosya indirmek isteyen kullanıcıları sinirlendirerek sonunda vazgeçmelerini sağlayan yöntem, gelişen torrent sistemiyle zamanla aşılmıştı.
Sony’nin, yüzlerce bilgisayardan oluşan bir birimi tamamen DDOS saldırılarına adadığı ve internete sızan bilgilere erişimi ve indirilmerini yavaşlatmayı amaçladığı belirtildi. (Kaynak: Al Jazeera)

Hollywood ünlülerinin kullandıkları gizli isimlerin bazıları şöyle:

Tom Hanks: “Harry Lauder” ve “Johnny Madrid”
Tobey Maguire: “Neil Deep”
Natalie Portman: “Lauren Brown”
Clive Owen: “Robert Fenton”
Jude Law: “Mr. Perry”
Daniel Craig: “Olwen Williams”
Jessica Alba: “Cash Money”
Ice Cube: “Darius Stone” ve “O’Shea Jackson”

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com