BBDO New York ve Tarık Karam’ın filmleri çocuk şiddettine karşı

10351147_578924088892494_7453258848690002162_n

ABD’de bundan tam iki yıl önce bir ilkokula düzenlenen silahlı saldırıda, 20’si çocuk olmak üzere 26 kişi hayatını kaybetmişti. BBDO New York çocukları silahlı saldırıdan korumak amaçlı çalışan Sandy Hook Promise’yi desteklemek için bir belgesel ve kısa film ile karşımızda.

ABD’nin Connecticut eyaletindeki Newtown kentinde meydana gelen ilkokul baskınının ikinci senesinde, çocukları silahlı şiddetten korumak amaçlı çalışan yardım organizasyonu Sandy Hook Promise, konuya dikkat çekmek için iki çok güçlü filmle gündemde.

BBDO New York‘un tasarladığı, Tarık Karam‘ın yönettiği ve Stephen Daldry’nin yapımcılığını üstlendiği “What They Left Behind”, silahla ilişkili ölümleri, aralarında yedi yaşında Sandy Hook İlkokulu’ndaki katliamda hayatını kaybeden Daniel Barden’in de bulunduğu üç çocuk üzerinden inceliyor.

Yine aynı ekibin imzasını taşıyan sosyal deney Monsters Under the Bed’de, çocuklara neden korktukları, ailelerine de çocuklarının korkularını nasıl bertaraf ettikleri soruluyor. Çocukların geceleri yataklarının altında canavarların ya da zombilerin yaşadıklarını düşünmeleri ve bu yüzden korktuklarını söylemeleri sürpriz değil. Ailelerin çocukları silahlı şiddetten nasıl koruyacaklarına dair pek fikirlerinin olmaması ise dikkat çekici.

What They Left Behind isimli belgesel ve Monsters Under My Bed isimli kısa video feyz alınası çarpıcı birer içerik sunuyor. Aşağıda her ikisini de izleyebilirsiniz.

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com