Yeni bir sivil girişim olma yolunda küçük ama büyük bir adım!

1960083_10152959314192959_1013762578173290391_n

Bu akşam 20:30’da Karaköy Külah’ta ‘Tanış Onunla’ projesinin temeli atılıyor. Projenin sahibi Sarp Dakni’nin Curious Community serisi kapsamında girişimin amaç ve hedeflerini konuşmaya açacağı geceyi kaçırmayın.

Hararetle süren ‘Hayvan Hakları’ tartışmaları bir yana, sokak, arazi ya da ormanlara terk edilen köpeklerin sayısı da çığ gibi artıyor.

Büyük dernek ve kuruluşların çalışmarına paralel olarak kendi kendine gelişmeye başlayan sivil ‘kurtarma/yuvalandırma’ hareketi ise farklı şehirlerde kendine yeni çıkış yolları arıyor.

Evcil hayvan üretim ve satış ağının kontrolden tamamen çıktığı İstanbul’da, müzik yazarı/DJ Sarp Dakni ise 2015’te hayata geçirmeye hazırlandığı yeni projesi ‘Tanış Onunla’yı, terkedilmiş köpeklere evlerini açan Gonca Vuslateri, Ferhan Talib, Ayşecan İpek ve Müge Doğrular ile birlikte tartışmaya açıyor.

‘Tanış Onunla’ projesinin nasıl bir yol izlemesi gerektiğinin konuşulacağı söyleşinin tüm geliri yine terkedilmiş köpekler için mama yardımı olarak aktarılacak.

Etkinliğin tüm geliri sahipsiz köpeklere mama yardımı olarak aktarılacak.

Katılım ücreti: 25 TL

Facebook etkinlik sayfası

Sarp Dakni Kimdir?

Doğuştan Ankaralı! Indiana Jones hayranlığı onu arkeoloji okumaya teşvik etti. Ancak elinde kamçısıyla bir kutsal hazine avcısı olamayacağını anladığında artık çok geçti! Üniversiteyi bitirdikten sonra bu işleri bıraktı ve kendini, kulağından hiç eksik etmediği müziğe adadı.

Çeşitli radyolarda DJ’lik deneyiminin ardından, halkla ilişkiler dünyasına daldı ve İstanbul’a yerleşti. Pozitif, Babylon, !f İstanbul gibi markalar için basın ve halkla ilişkiler danışmanlığı yaptı.

Bir dönem XOXO’nun yazı işleri müdürüydü, şimdilerde yine aynı dergiye ‘retro-fetiş’ temalı yazılar yazıyor. Vogue Türkiye ve Radikal.com’un acımasız müzik yazarı. 15 yılın profesyonel DJ’i! 8 yıldır Le Cool İstanbul’un editörü. Yetmiyor, festival ve konserlerde sunuculuk, radyo ve televizyon reklamlarında seslendirme yapıyor.

2010’da kurduğu Dakni Productions da cabası! Şu günlerde terkedilmiş köpeklerin kurtarılması ve yuvalandırılması ile ilgili geliştirdiği yeni projesi ‘Tanış Onunla’yı hayata geçirmeye çalışıyor.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com