Kennedy Hipster olsaydı nasıl görünürdü?

world-leaders-as-hipsters-by-amit-shimoni-hipstory-designboom-01-560x560

İlk bakışta ‘yine geyik bir proje’ diye düşündürten sonra eğlenceli ve belki de projenin sahibinin açıklamalarıyla mantıklı bulacağınız yeni ve çok konuşulan bir “boş” iş daha.

Kennedy, Che Guevara veya Margaret Thatcher gibi eski siyasileri “hispter”leştirmeye karar veren tasarımcı Amit Shimoni “Hipstory” serisiyle dillerde.

Ünlü politikacılara gençlik ve hipster’lik aşılayan sanatçı, hiçbir ayrıntıyı gözden kaçırmamış ve de niye yalan söyleyelim, piercing’li, altın kolyeli, beysbol tişörtlü veya çılgın saçlı ikonlaşmış politikacıları neredeyse sevesiniz geliyor.

Peki ‘neden yaptın bunu Amitciğim’ diye sorulunca sanatçı kendine göre nane ferahlığında bir cevap veriyor:

“Zaman zaman kendimi dünya liderlerinin inançları ve motivasyonlarını egosantrik kuşağımınkilerle kıyaslıyorum. “Y” kuşağı kendini ifade etmek için moda ve tarza bakıyor. Politika ve politikacılar uzakta bir yerde. Bu resimler dünya liderlerini başka bir kültüre ve zamana taşıyor. Dolayısıyla bizim kuşağa yakınlaşıyor.”

nuvango.com/amitshimoni-1

world-leaders-as-hipsters-by-amit-shimoni-hipstory-designboom-02-560x560 world-leaders-as-hipsters-by-amit-shimoni-hipstory-designboom-03-700x700 world-leaders-as-hipsters-by-amit-shimoni-hipstory-designboom-04-560x560 world-leaders-as-hipsters-by-amit-shimoni-hipstory-designboom-05-560x560 world-leaders-as-hipsters-by-amit-shimoni-hipstory-designboom-06-560x560 world-leaders-as-hipsters-by-amit-shimoni-hipstory-designboom-07-560x560 world-leaders-as-hipsters-by-amit-shimoni-hipstory-designboom-08-560x560

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com