Yeni bir albüm ve bir nevi Boy George güzellemesi

boygeorgepressshot4

Yılların eskitemediği, daha doğrusu eskitip, küllerinden tekrar yarattığı Boy George, “Cheapness & Beauty”den 19 yıl sonra, “This Is What I Do” isimli yeni bir albümle karşımızda. İyi ki…

Boy George‘u her zaman sevdim. En çok dinlediğim ya da en bayıldığım müzisyen olmadı. Yine de sevdim. Tıpkı bazı insanları tanımasanız da ilk karşılaşmada sevdiğiniz gibi…

O her şeyin üstesinden geldi; 80’lerin, uluslararası şöhretin, hapların, uyuşturucuların, yemek bağımlılığının ve de hatta hapis yatmanın. Hepsi şöhretine yaradığı kadar yoketti de. Unutuldu. Hem şöhreti, hem de niye şöhret olduğu hafızalardan silindi.

Peki silindi mi gerçekten? Gerçekten parladı ve söndü mü? Bu arada geçen zamanda sadece dram mı yaşadı? Elbette hayır. Bugün 52 yaşında olan çocuk insan Boy George, bizim buralarda pek haberimiz olmadan DJ’lik kariyeri yaptı. İki otobiyografi kitabı yayınladı. (Take It Like A Man, Straight) Bir müzikal (Taboo) yazdı, B-Rude isimli moda markası yarattı ve fotoğrafçılık yaptı.

Bütün bunları yaparken popçu tarafını tamamen geride bıraktı derken, “Cheapness & Beauty”den tam 19 yıl sonra, bugün “This Is What I Do” isimli yeni bir albümle karşımızda.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com