Çizerlerden Charlie Hebdo saldırısına cevap yağıyor

charliehebdo_illustration_02

Çarşamba günü Paris’te 12 kişinin ölümüne neden olan Charlie Hebdo dergisi saldırısına tepki sürüyor. Dünyanın farklı yerlerinden illüstratörler ve çizerler kendi üsluplarınca bu vahşete tepkilerini gösteriyorlar.

İIlüstrator Jean Jullien‘in dün sosyal medyada çığ gibi yayılan “Je Suis Charlie” çizimi ve #jesuischarlie etiketi Twitter’in gündemine oturdu.

Öte yandan sosyal medya kullanıcıları, saldırıya karşı “Je Suis Charlie” (Ben Charlie’yim) başlığı ve etiketiyle bir kampanya başlattı.

Twitter ve Facebook hesaplarında profil fotoğraflarını değiştiren kullanıcılar, ifade özgürlüğüne dair paylaşımlarda bulundular ve saldırıyı kınadılar.

Etiket, Çarşamba günü dünya çapında en fazla kullanılan etiket oldu. Ardından çok geçmeden başka uluslararası çizerler de tepkilerini çizimleriyle gösterdiler.

charliehebdo_illustration_03 charliehebdo_illustration_04 charliehebdo_illustration_05 charliehebdo_illustration_06 charliehebdo_illustration_07 charliehebdo_illustration_08 charliehebdo_illustration_09 charliehebdo_illustration_10 charliehebdo_illustration_11 charliehebdo_illustration_12 charliehebdo_illustration_13 charliehebdo_illustration_14 charliehebdo_illustration_15 charliehebdo_illustration_16 charliehebdo_illustration_17

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com