Dünyanın tüm öğrencileri, kısa kesmeye hazır olun!

10620610_779569728779877_2743798208176596491_n

Dünyadaki öğrenciler için, öğrenciler tarafından yaratılan KısaKes, 28 Ocak’ta gerçekleşecek gala gecesiyle 87 ülke, 1389 film arasından seçilen 13 genç yönetmeni İstanbul’da buluşturuyor.

Zeynep Özbatur son filminin toplantısını, Paolo Bertolin, Venedik Film Festivali direktörlüğünü, David Wilkinson İngiltere’de imza attığı ilkleri, Palme D’or ödüllü Rezan Yeşilbaş yönetmen koltuğunu, Özge Özpirinçci son dizisinin setini üç günlüğüne kapıp jüri koltuğunda KısaKes’iyor.

KısaKes film serüvenine büyüyerek devam ediyor. Yarışma deneyimini de arkasına alarak festival hayatına adım atan KısaKes, artık uluslararası bir kısa film festivali; ama merak etmeyin o hala öğrenci!

Sinemaseverler, KısaKes ile birlikte hem 13 genç yönetmenin filminden oluşan özel yarışma seçkisini, hem de dünya çapında pek çok başarıya imza atmış kısa film yönetmenlerinin KısaKes’e katılan kısa filmlerini bir arada izleme fırsatı yakalıyor.

Festival sırasında, sinemaseverler yarışma seçkisini izlemekle kalmayıp, www.sinematürk.com sitesinde bulunan festival listesinde filmlere oy vererek ödüle ortak oluyor.

Sinema sektörünün uluslararası yerli ve yabancı önde gelen isimleri deneyimlerini ilk ağızdan masterclass’lar, workshop’lar ve söyleşiler aracılığıyla katılımcılara aktarırken; kokteyllerde genç sinemacı ve sanatseverler sektörün özel isimleri ile tanışma olanağı yakalıyor.

28 Ocak Çarşamba gecesi gerçekleşecek olan festivalin gala gecesinde finale kalan uluslararası 13 yönetmen arasından 5’i sinemaseverlerin katılımıyla unutulmaz bir gecede ödülleriyle buluşuyor.

Ayrıca satın alınan her bilet için Kansersiz Yaşam Derneği’ne katkıda bulunmanız sağlanıyor.

www.kisakes.org

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com