Emine Emel Balcı’nın ilk filmi 65. Berlin Film Festivali’ne seçildi!

Emine_Emel_Balci

Emine Emel Balcı’nın yazıp yönettiği Nefesim Kesilene Kadar, dünya galası için, bu yıl 5-15 Şubat 2015 tarihlerinde düzenlenecek 65. Berlin Film Festivali’nin resmi bölümlerinden Forum’a seçildi.

Daha önce kısa filmleri ve uzun metrajlı belgeseli Ich Liebe Dich’le çok sayıda festivale katılan ve pek çok ödül alan Balcı’nın ilk uzun metrajlı filmi olan Nefesim Kesilene Kadar, bir tekstil atölyesinde ortacılık yapan Serap’ın hikayesini konu alıyor.

Serap’ı, genç oyuncu Esme Madra’nın canlandırdığı filmin oyuncu kadrosunda ayrıca, Rıza Akın, Sema Keçik, Gizem Denizci, Ece Yüksel ve Uğur Uzunel yer alıyor.

Çekimleri tümüyle İstanbul’da, uluslararası bir ekiple gerçekleştirilen filmin yapımcılığı Nadir Öperli ile Titus Kreyenberg’e ait.

Film, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün yanı sıra, Avrupa Konseyi’nin ortak yapım fonu Eurimages, Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya bölgesi yapım fonu Film und Medien Stiftung NRW ve İstanbul Film Festivali’nin ortak yapım platformu Köprüde Buluşmalar kapsamında verilen Türkiye-Almanya Ortak Yapım Geliştirme Fonu tarafından da desteklenmişti.

Nefesim_Kesilene_Kadar-1 Nefesim_Kesilene_Kadar-2 Nefesim_Kesilene_Kadar-3

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com