16 ülkeden video sanatı ve sanatçı filmleri sergileniyor

01

İstanbul Modern, 20 Ocak- 12 Mart 2015 tarihleri arasında güncel video sanatına odaklanan ve dünyanın dört bir yanından görsel sanatçıların hareketli görüntü, animasyon ve kısa filmlerini İstanbul’a taşıyan Artists’ Film International’in (Uluslararası Sanatçı Filmleri) 2014-2015 yılı programına bir sergiyle yer veriyor.

Küratörlüğünü Çelenk Bafra’nın yaptığı sergide Türkiye’den Burak Delier’in “Kriz ve Kontrol” ve Vahap Avşar’ın “Arguvan Yolu” adlı video yerleştirmelerinin yanı sıra 15 ülkeden sanatçıların son dönem video çalışmaları tematik seçkiler halinde gösteriliyor.

Serginin “Karakutu” adını taşıyan tek video odasında ise her hafta dünyanın başka bir köşesinden başka bir video yerleştirmesi sergileniyor.

Sergi kapsamında video sanatı ve sanatçı filmleri hakkında söyleşi ve sunumlar da düzenleniyor. Bunlardan ilki 28 Ocak Çarşamba saat 18.30’da program ortaklarından Belgrad Kültür Merkezi Küratörü Zorana Đaković ve sanatçı Milica Tomić’in Sırbistan’da video sanatı üzerine yapacakları söyleşi.

02 03 Pitter Patter Burak Delier Kriz ve Kontrol JORGE MACCHI

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com