Bana seçtiğin fontu söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim

books-pile-1

Tipografi duygularımızı nasıl etkiliyor? Hangi font, bilinçaltımızda neyi tetikliyor? Bir fontu çok beğenip, bir diğerinden niçin nefret ediyoruz? Tasarımcı ve Type Tasting‘in kurucusu Sarah Hyndman, yeni kitabında tüm bu soruları yanıtlıyor.

Type Tasting’in kurucusu Sarah Hyndman, tipografi düşkünlerini ve grafik tasarımcıları sevindirecek yeni bir kitapla karşımızda. 14 Şubat’ta çıkacak olan ve şimdiden sipariş edebileceğiniz “The Type Taster: How fonts influence you” isimli kitap, tipografik algının derinine iniyor.

Tipografik kararda anıların ne türlü canlandığını veya hangi duyuların ne sebeple harekete geçtiğini de inceleyen kitap, farklı tipografik karakterler üzerinden, seçkiyi yapan insanların kişilik özellikleri üzerinde de duruyor.

Type Tasting nedir?

‘Şarap tadımı nasıl varsa, tipografi tadımı neden olmasın?’ fikrinden yola çıkan Type Tasiting’in kurucusu Sarah Hyndman, bu orijinal fikri sosyal yönü ağır basan bir organizasyona çevirmiş. “Font tüketicisi”nin yani aslında herkesin, tipografi hakkında geniş bir bilgiye sahip olacağı seminerler ve workshop’lar bütünü olan Tape Tasting hakkında her şey söz konusu olan kitapta yer alıyor.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com