Pentagram ABD’nin yaralarını “iyileştiriyor”!

KR_150219_Pentagram_NYTBR_NYTBR_Jan15_02

New York Times’ın 11 Ocak 2015 tarihli kitap eki, Pentagram’ın yetenekli tasarımcısı Michael Beirut’a emanet edildi. Steven Brill’in “America’s Bitter Pill” kitabını öne çıkaran kapak için Beirut’un ABD yorumu ve tasarladığı bayrak övgüye değer. 

New York Times Book Review 11 Ocak sayısını Steven Brill’in yeni kitabına adamıştı. Yazarın ABD’deki çetin sağlık reformu savaşları, ilaç ve sigorta endüstrisinin sert pratikleri, hastanelerin fiyat politikalarını ve lobilerini konu alan America’s Bitter Pill kitabının Pentagram ekibine verdiği ilhama bayıldık.

Dünyanın en yaratıcı ve bağımsız tasarım şirketlerinden biri olan Pentagram’dan Michael Beirut ve ekibi, sağlık reformlarıyla ilgili bitap düşen kıtaya 272 yara bandı, Amerikan bayrağı için de 72 ayrı yara bandı imajı kullanarak eşsiz bir çalışma yaratmış.

Sıradan muayehane yara bandından kelebek şekillisine kadar çeşitlilik gösteren, her birinin farklı bir federal devleti temsil ettiği yara bantları, o devletlerin söz konusu reforma bakışlarını da ortaya koyuyor.

Proje hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

KR_150219_Pentagram_NYTBR_Jan15_01 KR_150219_Pentagram_NYTBR_NYTBR_Jan15_03 KR_150219_Pentagram_NYTBR_NYTBR_Jan15_04

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com