“Annemin Şarkısı”na 31. Mons International Love Film Festivali’nden iki ödül!

Annemin sarkisi2

Erol Mintaş’ın ilk uzun metraj filmi Annemin Şarkısı (Klama Dayîka Min), 20 – 27 Şubat 2015 tarihleri arasında Belçika’da düzenlenen 31. Mons International Love Film Festivali’nden iki ödülle döndü.

Mons International Love Film Festivali’inde Jüri Özel Ödülü’nü kazanan “Annemin Şarkısı”nın başrol oyuncusu Feyyaz Duman da En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü. Annemin Şarkısı bu festivalde Türkiye’den ödül almaya hak kazanan ilk film oldu.

Annemin Şarkısı 6 kıtaya yayılan 24 farklı film festivalinde gösterilmişti. Bugüne kadar 7 ulusal ve 6 uluslararası ödül kazandı. 20. Saraybosna Film Festivali’nden En İyi Film ve En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini kazanan Annemin Şarkısı, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden En İyi İlk Film dahil olmak üzere 4 ve Malatya Film Festivali’nden 3 ödülle döndü. Film, Aralık ayında Fransa’da gerçekleştirilen 35. Nantes 3 Continents Film Festivali’nden de Seyirci Ödülü dahil olmak üzere 2 ödüle layık görülmüştü.

14 Kasım tarihinde Başka Sinema kapsamında Türkiye’de vizyona giren film, önümüzdeki aylarda Makedonya, Bosna & Hersek, Slovakya ve Arnavutluk’ta sinemaseverlerle buluşacak. Annemin Şarkısı’nın DVD’sinin ise Türkiye’de Mart ayı içerisinde piyasaya çıkması planlanıyor.

Filmi beyazperdede kaçıranlar, bu hafta 6 Mart Cuma gününe kadar İstanbul Beyoğlu Cine Majestic sinemasında 14:00 seansında izleyebilirler.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com