16 günlük sinema maratonu 4 Nisan’da başlıyor!

IKSV ILANLAR

İstanbul Film Festivali’nin 34.sü için geri sayım başladı. Sinemaseverleri dünya sinemalarından en nitelikli ve başarılı filmler, özel gösterimler, yıldız oyuncular ve usta yönetmenlerle buluşturan festival 4-19 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

Gösterdiği filmlerin niteliği ve çeşitliliğiyle önder konumunu koruyan İstanbul Film Festivali bu yıl da sinemaseverlere 2014 ve 2015 yıllarının en yenilerinden klasiklere, usta yönetmenlerin başyapıtlarından yaratıcılığın sınırlarını zorlayan filmlere zengin bir program sunacak.

20’nin üzerinde bölümde 200’ü aşkın filmin yanı sıra ücretsiz olarak gerçekleştirilecek usta sinemacıların katılacağı söyleşi ve atölye çalışmaları, sinema dersleri ve özel etkinlikleriyle festival iki hafta boyunca İstanbul’a sinema dolu günler yaşatacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından on birinci kez AKBANK sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Film Festivali, 34. yılında da uluslararası sinema endüstrisinin nabzını tutmaya da devam edecek.

Festival kapsamında Anadolu Efes’in destekleriyle düzenlenen Köprüde Buluşmalar, bu yıl 10’uncu yaşını kutluyor. Dokuz yıl boyunca 29 film projesinin tamamlanmasına katkıda bulunan Köprüde Buluşmalar kapsamında uzun metrajlı kurmaca, belgesel projeleri ve yapımı devam eden filmlerin ilk uluslararası sunumlarının yapılacağı atölye çalışmaları ile sinema profesyonellerine yönelik birçok panel, sinema dersi ve forum düzenlenecek.

film.iksv.org/tr

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com