Haydi fotoğrafçılar, portfolyolarınız buraya!

_RIM0566

SALT ve Geniş Açı Proje Ofisi iş birliğiyle 18 Nisan’da gerçekleştirilecek olan Portfolyo Değerlendirmeleri’ne başvurular başladı.

SALT’ta 2015 yılı boyunca Geniş Açı Proje Ofisi iş birliğiyle düzenlenecek fotoğraf etkinlikleri, farklı eğilim ve meraklardan fotoğrafçıları editör, küratör, sanatçı, galerici ve eğitmenlerle bir araya getirecek. Tartışma ve üretim odaklı bu etkinlik serisi, 18 Nisan Cumartesi günü Portfolyo Değerlendirmeleri ile başlıyor.

Portfolyo Değerlendirmeleri, katılımcıların işlerini uzman değerlendiricilerle paylaşarak, üretimlerini kavramsal olarak veya uygulama bakımından nasıl geliştirebilecekleri yönünde yorumlar almalarına ortam oluşturmak üzere tasarlandı. Türkiye ve çevreden katılımcı fotoğrafçıların birbirleri ve uzmanlarla iletişime geçmelerini sağlamayı da amaçlayan ilk Portfolyo Değerlendirmeleri’nde yer alacak değerlendiriciler şöyle:

Silva Bingaz fotoğrafçı

Banu Cennetoğlu sanatçı, BAS’ın kurucusu ve yöneticisi

Orhan Cem Çetin fotoğrafçı, fotoğraf editörü, yazar, eğitmen

Vahit Tuna sanatçı ve grafik tasarımcı

Erik Vroons GUP Magazine ve Newdawn Paper dergilerinin editörü

Sinem Yörük Elipsis Galeri’nin kurucusu ve yöneticisi

Portfolyo Değerlendirmeleri

18 Nisan, 11.00-18.30

SALT Galata, Atölye II-III

Geniş kapsamlı erişime olanak sağlamak üzere ücretsiz yapılan etkinliğe katılmak için online başvuru formunun doldurulması ve bir veya iki seri biçiminde hazırlanmış, en fazla 30 fotoğraflık dijital portfolyo linkinin forma eklenmesi koşulu bulunuyor.

Geniş Açı Proje Ofisi tarafından portfolyolar bazında yapılacak değerlendirme sonucunda toplam 24 katılımcı, tercih sıralamalarına göre belirledikleri üç değerlendiriciyle SALT Galata’da 20’şer dakikalık görüşmelerde bulunacak.

Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Son başvuru tarihi: 6 Nisan Pazartesi

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com