Kurt Cobain belgeselinin ilk Trailer’ı yayında!

 Montage-Of-Heck-700x1037

Sundance Film Festival’de ilk kez gün yüzü gören Kurt Cobain belgeseli Montage of Heck‘in ilk Trailer’ı yayında.

Kurt Cobain’in hayat hikayesi tam bir mitos. Ve de elbette sinemacılar ve müzik yazarları için müthiş bir malzeme. Bugüne kadar hakkında çıkan eserleri kayda değer bulmayan da çok fazla. Academy Award ödüllü Brett Morgan ilk adam akıllı Cobain biyografisi kabul edilen Montage of Heck ile bu duruma son noktayı koyuyor.

Morgan, Grunge akımının öncülerinden Kurt Cobain’in hayatıyla ilgili araştırmalarında ailesinin tüm desteğini almış. Courtney Love ve Cobain’den olan kızı Frances Bean’in yapımcılığını üstlendiği filmde, Nirvana’nın beyninin gündelik hayatına dair bugüne kadar görülmemiş videolardan eşsiz görüntüler var.

Bu birliktelik Cobain’in kaleminden çıkan daha önce yayımlanmamış parçaların da ortaya çıkmasını sağlamış. Ayrıca 1994’te intihar ederek yaşamını yitiren Cobain ile birinci dereceden temasta olan herkes, filmde röportajlarla söz alıyor.

Rolling Stone dergisine göre, prömiyeri geçtiğimiz günlerde Sundance Film Festival‘de gerçekleşen ve büyük gürültü kopartan 130 dakikalık Montage of Heck, bugüne kadar yapılmış en samimi Rock belgeseli.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com