Cannes Film Festivali’nde İngrid Bergman’a saygı

11041707_893592740661663_664959963547672912_n68. Cannes Film Festivali’nin (13-24 Mayıs 2015) bu yılki afişi Ingrid Bergman’a saygı niteliği taşıyor. Bergman, Hollywood sinemasında zarafet ve sadeliği temsil ettiği kadar, kadın ve erkek eşitliğinin de modern ikonlarından.

Özgürlük, cesaret, çağdaşlık gibi değerleri önemseyen Cannes Film Festivali’nin bu yılki afişinde İngrid Bergman’ın yer alması isabetli olmuş.

Geçen yılın afişinin arkasında da Magnum’un kurucu ortağı Hervé Chigioni vardı, bu yıl da öyle. David Seymour’un çektiği ikonik fotoğrafı grafik tasarımcı Gilles Frappier bu yılki afişte kullanmış.

İngrid Bergman festivalde sadece afişle anılmıyor; Woody Allen ve Ingmar Bergman’ın kitapları ve belgeselleri üzerine kitapları bulanan Stig Björkman’ın belgeseli Ingrid Bergman, in Her Own Words‏ de festivalin Cannes Classics bölümünde yer alacak merakla beklenen filmlerden biri.

Festival bu yıl ayrıca Eylül ayında Bergman’ın doğum yıldönümünde, kızı Isabella Rossellini ile birlikte ‘Ingrid Bergman Tribute’ adını taşıyan bir etkinlik organize ediyor. Bu organizasyon Bergman’ın hayatında önem taşıyan beş kilit şehir, Stockholm, Roma, Paris, Londra ve New York’a gerçekleşecek.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com