Grafik tasarımcılara sevinç nidaları attıran festival başlıyor!

340587

İngiltere’nin medarı iftiharlarından “Pick Me Up: Graphic Arts Festival”in altıncısı, 23 Nisan-4 Mayıs tarihlerinde Londra’daki Somerset House’da gerçekleşiyor.

Pick Me Up altıncı edisyonunda bir kez daha grafik tasarımda parlayan yeni yetenekleri ve duayenleri bir araya getiriyor.

Animasyondan risograf baskıya ve kağıt işçiliğine kadar, dumanı üstünde tüten yeni çalışmaların sergileneceği, canlı performansların ve söyleşilerin yer alacağı festival dopdolu bir program sunuyor.

Grafik tasarımcıların meslektaşlarıyla tanışma ve çalışma süreçlerini görme şansı yakalayacağı festival, İngiltere’nin ve tüm dünyanın güncel grafik sanatlar alanındaki en prestijli festivallerinden biri kabul ediliyor.

Kısacası sanatçılar ve grafik tasarım tutkunları doyasıya ve neredeyse iki hafta geçirecekler bu festivalde.

Üstteki imaj: Peter Judson, Greenwich Market, Somerset House arşivinden

İşte takipçisi olduğumuz öne çıkan sanatçılardan bazıları: 

SaraAndreasson_Rattvise_poster_logotype_670

Sara Andreasson

Mühendislik ve mobilya tasarımı eğitimi alan İsveçli illüstratör, artık sadece illüstrasyon yapıyor. Canlı renkler, cut-out tekniği ve sade detaylar işlerinde öne çıkan özellikler. Uluslararası dergilere editoryel illüstrasyonlar yapan sanatçının müşterileri arasında The New York Times ve Architectural Review gibi prestijli yayınlar var. Sara aynı zamanda kurucusu ve editörü olduğu, yaratıcı kadınlara yönelik çıkan feminist yayın BBY Magazine’de çalışıyor.

tumblr_nlq6jf4RoM1u3acd7o1_500

Laura Jouan

Fransız grafik tasarımcı Laura 2011’den beri Londra’da yaşıyor. Royal College of Art’da görsel iletişim okuyan sanatçı 2014’te mezun olduktan sonra orada yaşamaya karar vermiş. Laura Pick Me Up festivalinde poster formatlarını ele alacak ve posterin neden sadece dümdüz bir yüzey olmadığını anlatacak.

thepool_950
Laura Callaghan

İrlanda orijinli Laura, 2010’da Kingston University’den mezun olduğundan beri Londra’nın güney doğusunda yaşıyor ve çalışıyor. Yüksek lisansını illüstrasyon dalında yapan sanatçının işlerinde suluboya, mürekkep, cesur ve maksimal renkler öne çıkıyor. Laura’nın son çalışmalarından dokuz parça Pick Me Up festivalinde sergilenecek.

14534834974_1344b50e7b_o

Gaurab Thakali

Nepal’de büyüyen ve yakın zamanda Camberwell College of Arts’dan mezun olan illüstratör Gaurab’ın çalışmalarının merkezinde öyküsel anlatım ve kültür tarihi yer alıyor. Sanatçının gerek dev baskılarda, gerek resimlerde ve kitaplarda olsun, araştırmacı yönü öne çıkıyor. Gaurab Pick Me Up’ta Prohibition America’yı temel aldığı bir projesiyle yer alıyor.

hattie_newman_zebra
Hattie Newman

Hattie set tasarımında yarattığı eşsiz çalışmalarıyla biliniyor. Enerjisi yüksek renkler, oyuncu yönü ve sabrı onun markası. Her gün aralıksız çizimler ve kolajlar yapan sanatçı, kağıttan ve ahşaptan üç boyutlu heykeller tasarlamayı seviyor.

Pick Me Up 2015

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com