Myspace Tom’a ne oldu, bileniniz var mı?

nnuIIeeF

Hepimizin ilk online arkadaşı Myspace Tom artık bir milyoner, bir gezgin ve fotoğrafçı ve bize hiç mi hiç ihtiyacı yok.

Hiç kimse dönüp Myspace hesabına bakıyor mu dersiniz? Muhtemelen kimse ne şifresini hatırlıyor, ne de varlığını. Birçoğunun ergenlik yıllarının vazgeçilmezi olan Myspace’in pabucunun dama atıldığı çok olsa da, bir hatırlayalım.

Myspace’de herkesin ilk arkadaşı kimdi? Facebook’ta ilk arkadaşınız belki de annenizdi, o da sizi merak ettiği ve de zorla kendini arkadaşınız yaptığı için. Myspace’de ise herkesin ilk arkadaşı Tom Anderson’du. Yani Myspace’in bizzat kurucusu. Siz daha en “cool” parçayı profilinize yüklemeden o çoktan ilk selamını veriyordu.

Sosyal medyanın arka sokaklarına itilen Myspace’in en fiyakalı dönemleriydi tabii. Daha ortalarda ve görünürde ne Facebook, ne Instagram ne de Twitter vardı.

Myspace, The Guardian’ın haberine göre, analiz raporları sunan comScore’dan aldığı bilgi doğrultusunda ABD’de, Vice, Snapchat ve Vine’dan daha yüksek tıklanma oranlarına sahip.

Ancak müzik yayını sitesi olarak gördüğü işlevle kimsenin pek umrunda değil. Düşük bel pantalonla birlikte kayıplara karışan Myspace patronu ve kurucusu Tom Anderson’un da aynı şekilde. On yıl önce 580 milyon dolara Rupert Murdoch’a (Newscorp) sattığı Myspace niye umrunda olsun ki.

Tom Anderson artık herkesin arkadaşı değil. Zira daha eğlenceli işlerle meşgul. Cebine attığı paralarla dünyayı dolaşan Tom, herkesi kıskandıracak hayatını Instagram’da paylaşıyor.

instagram.com/myspacetom

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com