Kalemlerin gizli yaşamlarına dair bir sergi

smithfry_0

Dijital dünyamızda kalemin hala ne kadar saygın bir yerinin olduğunu yeni bir fotoğraf projesi gösteriyor. Alex Hammond ve Mike Tinney ikilisi çeşitli sanatçıların kalemlerinin close-up imajlarını bir sergide buluşturuyor.

Çeşitli büyük sanatçıların, yazarların ve tasarımcıların kullandıkları kalemlerin yakın görüntülerinin yer aldığı “The Secret Life of the Pencil” projesine, (yukarıdaki imajda Sir Paul Smith, solda, Stephen Fry, sağda) Sir Quentin Blake’ten Dave Eggers’e, Peter Saville’den Nadav Kander’e 50’den fazla kişi katılım göstermiş.

smithsimmonds_0

Bu kalemler iki yazara ait: Alexander McCall Smith, solda, ve Posy Simmonds

Fotoğraflarda katılımcıların alışkanlıklarına ve zevklerine dair de ipuçları çok. Örneğin Stephen Fry’ın muhtemelen bir kretuar ya da bıçakla ucunu yonttuğu kalemin yanında James Dyson’unki daha teknik kalıyor.

Sir Paul Smith tarafından desteklenen proje ve fotoğraf sergisi Londra’da Smith’s Gallery’de 19 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında izlenebilir.

Ayrıca fotoğraf baskılarının ve bazı kalemlerin satışlarından elde edilecek tüm gelirin Children in Crisis kurumuna bağışlanacağı bir açık artırma, sergi süresince online olarak gerçekleşecek.

dixonboyd_0

Bu kalemler tasarımcı Tom Dixon, solda, ve yazar William Boyd’a ait.

Daha fazla bilgi için tıklayın.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com