Avrupa’nın önde gelen iletişim tasarımcıları İstanbul’da buluşuyor

Unknown

Avrupa Tasarım Organizasyonu tarafından her yıl farklı bir Avrupa kentinde düzenlediği, alanında saygın bir yer edinmiş Avrupa Tasarım Konferansı ve Ödülleri Töreni’nin dokuzuncusu 23 Mayıs Cumartesi günü İstanbul’da gerçekleşiyor.

9. Avrupa Tasarım Konferansı ve Ödülleri Töreni, Avrupa Tasarım Organizasyonu tarafından, İstanbul Tasarım Bienali ve Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (GMK) işbirliği, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ), İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu ve TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleştiriliyor.

Avrupa Tasarım Ödülleri, daha önceki yıllarda Atina, Stockholm, Zürih, Rotterdam, Vilnius, Helsinki, Belgrad ve Köln’de düzenlenmişti.

Grafik Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (GMK) Başkanı Umut Südüak’ın ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Tasarım Konferansı, 23 Mayıs Cumartesi günü 11.00-17.00 saatleri arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fındıklı Kampüsü’nde dünyanın çeşitli yerlerinden gelen tasarım ajansları ve ofislerini bir araya getirecek.

Konferansta bir start-up başarısı olan Airbnb’nin markalaşma sürecinden, Norveç’in yeni banknotlarının tasarımına farklı olgular, tasarımcıları ve yaratıcıları tarafından izleyicilerle paylaşılacak. İstanbul’dan öne çıkan tasarım ofisleriyle birlikte ismi yeni duyulmaya başlayan tasarımcılar da kentteki tasarım ortamı hakkında ipuçları verecek. Pınar Akkurt, Aslı Altay, Ulaş Eryavuz, İlkay Gürpınar ve Cüneyt Özalp’ın konuşmacı olacağı kapanış panelinin moderatörlüğünü ise İstanbul Tasarım Bienali Direktörü Deniz Ova üstlenecek.

Avrupa Tasarım Konferansı ve Ödülleri Töreni kapsamında ayrıca Karaköy-Beyoğlu ve Nişantaşı-Akaretler bölgelerinde Stüdyo Yürüyüşleri de gerçekleştirilecek.

22 Mayıs Cuma günü saat 14.00’da başlayacak yürüyüşlerde, Avrupa’nın farklı köşelerinden gelecek tasarım profesyonelleri ile birlikte, kentin çekim merkezlerinde yer alan tasarım ajansları ve stüdyolarına ziyaretler yapılacak.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com