CI Editions: Ulaşılabilir bir değer olarak sanat

evinde-gibi-hisset-1-80x123-cm-bugra erol

Sanatın ulaşılabilir bir olgu olduğunu ve bir eser satın almanın sadece parasal değil ‘kültürel’ bir değer olduğunu göstermeyi amaçlayan CI Editions eserleri Gezi Hotel Bosphorus’da!  

Contemporary Istanbul, Gezi Hotel Bosphorus’ta 21 Mayıs’ta CI Editions açılış daveti düzenliyor. Davet kapsamında CI Program Direktörü, Marcus Graf, CI Editions sanatçıları Mustafa Horasan ve Ardan Özmenoğlu’nun CI Editions’ı ve sanat pratiği olarak edisyonu konuşacak.

CI Editions tarafından özel olarak seçilen Hale Tenger’in Ayyy Yıldız heykeli, Buğra Erol’un Evinde Gibi Hisset 1’i (yukarıdaki görsel), Fırat Engin’in Untitled objeleri, Ardan Özmenoğlu’nun One&Only isimli ipek baskısı, Ahmet Polat’ın Anıt fotoğrafı gibi özel edisyonlu eserleri sergileyecek.

21 ve 30 Mayıs’ta sergilenecek olan eserler CI Editions’a özel olarak Mustafa Horasan, Gözde Türkkan, Erdoğan Zümrütoğlu, Seçkin Pirim, Ahmet Duru ve Selçuk Ceylan tarafından üretildi.

CI Editions’ın amacı öncelikle, edisyonların, sanat üretimi sürecinde önemli bir rol oynadığını göstermek ve sanatın farklı kitlelere ve sanatseverlere ulaşmasını sağlayabilecek bir platform yaratmak.

CI Editions girişimi aslında sanatsevere sanatın ulaşılabilir bir olgu olduğunu ve bir eser satın almanın sadece parasal değil ‘kültürel’ bir değer olduğunu göstermeyi amaçlıyor.

Ulaşılabilir sanat eserleri olarak öne çıkan CI Editions, Contemporary Istanbul için özel olarak üretilen edisyonlardan oluşuyor. 16 Türk sanatçı ile başlayan CI Editions projesi, 2016 yılına kadar yabancı sanatçılar ile birlikte 80 sanatçıyı bünyesine katmayı hedefliyor.

CI Editions açılışı 21 Mayıs saat 19.00’da konuşmalarla devam edecek.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com