Güzel bir gün için ne gerekiyorsa bu festivalde!

GBGPoster_1000px

Bu Cumartesi “Güzel Bir Gün”deyiz! Küçük Çiftlik Park’ın çim alanında konserler, performanslar, bahçe oyunları, workshoplar ve özel olarak seçilmiş lezzetlerle dolu bir şenlik için iki gün kaldı. 

Piknik havasında geçecek Güzel Bir Gün’de Gaye Su Akyol’dan İlhan Erşahin’e; Feathered Sun ve Nu’dan, Büyük Ev Ablukada’ya, festivali düzenleyen Mini Müzikhol ve Nublu’nun müzisyen ve DJ dostları gün boyu iki sahneyi boş bırakmıyor.

Piknik havasında bir gün

Öğlen 12’de başlayıp gece 12’ye kadar sürecek Güzel Bir Gün boyunca özenle seçilmiş workshoplar, güneşin ve açık havanın tadının çıkarılacağı oyunlar da olacak.

KüçükÇiftlik Park’ın çim alanında konserler devam ederken envai çeşit etkinlikle, her an keşfedilecek atölyeler, yenilikçi markalar ve özgün yemekler bulunacak.

Gün boyu hoşça vakit geçirdikten sonra festivalin assolistleri Kalabrese’nin canlı grubu Rumpelorchester konseri ve Guillaume & The Coutu Dumonts’un DJ performansıyla da gece devam edecek. Güzel bir Gün’ün ışık ve görselleri ise İsviçreli kolektif Van Nutt’a emanet olacak.

Nitelikli yeme-içme standları

Güzel Bir Gün’ün yeme-içme seçkisi de alışılagelmiş festivallerden farklı. Özenle seçilmiş, nitelikli yiyecek standları arasında Datlı Maya, Nublu Kitchen, John Harkrider’ın özel Teksas barbeküsü, Chris’in Korean Fusion Tacos & Flaming Wing’leri, Upper Crust pizzalar, Petra Coffee kahveleri ve Juice LA var.

Gün boyu workshoplar, oyunlar

Güzel Bir Gün, öğle saatlerinde Löle’den yoga seansı ile başlayacak. Yogayı takiben gün boyu workshoplar devam edecek.

Mixology, Papier Atelier’den kağıt figure atölyesi, Müz ve Vesaire’den çiçek işleri, Bi Nevi’den raw food uygulamaları, Bimamma’dan hayvan evi yapımı ve Analog Kültür’den vinyl digging, atölyelerden yalnızca birkaçı.

Atölyeler devam ederken bir yandan oyunlar oynanıyor olacak. Alışveriş alanında ise Bimamma, eski afiş ve reklamlarıyla Aret, That Magazine ve Tattly bulunuyor.

Hayvan Dostu Festival

Güzel Bir Gün’ün konukları arasında Change.org, hayvan sahiplendirme kolektifi Tanış Onunla ve çöp geri dönüştürme ekibi Çukurcumalı Closet Circuit de bulunacak.

İçeriğiyle de pet friendly olan Güzel Bir Gün’e herkes hayvanlarıyla beraber bekleniyor.

Gelelim müzikal önerilerimize:

* Kalabrese & Rumpelorchester topraklarımıza ilk kez gelmiyor ama müziğinin tadı tuzu elektronik müziği sevmeyenleri bile kendine çekiyor.

2011 yılında Minimüzikhol’ün yaptığı Swisstanbul festivaline DJ olarak katılan Kalabrese, şimdi kendi kadar yetenekli müzisyenlerle hayata geçirdiği canlı projesi Kalabrese & Rumpelorchester performansıyla bizimle olacak.

* Feathered Sun Feat. Nu. Peru asıllı Alman prodüktör Nu ve Chris Schwarzwaelder’in ritmleri ile vokalistler Raz Ohara ve Jo.Ke’nın büyülü sesleri: Feathered Sun.

Onlar kıtaları müzikleriyle gezen ve geniş bir coğrafyadan beslenen modern zaman göçebeleri. Ekip geçen sene Mini Müzikhol’ün düzenlediği Minifesto’daki performanslarıyla herkesi kendilerine hayran bırakmıştı.

Guillaume & The Coutu Dumonts.  Baştan çıkartıcı jazz, hareket veren house ve iç kıpırdatan techno melodileriyle her an yeni bir maceraya atılmaya hazır Guillaume & Coutu Dumonts, Türkiye’de ilk defa, Güzel Bir Gün’de…

Güzel Bir Gün – 30 Mayıs’ta Küçük Çiftlik Park’ta… Bilet satın almak için: Biletix

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com