Festivaller başlıyor! İşte Soundgarden ve Chillout!

11164757_1064977443517266_2657337013180286799_n

Geldi geliyor derken, festival mevsimi klasikeşmiş olandan en yenisine, irisinden ufağına, nefis içeriklerle başlıyor. Bu hafta sonu gerçekleşecek Chillout Festival ve Babylon Soundgarden önerilerimizle start veriyoruz…

Festival programlarını zaten bildiğinizden eminiz. Ama bizim önerilerimize kulak verin deriz; zira flaş isimler değil, muhtemelen ilk kez isimlerini duyduklarınız arasında büyük cevherler var.

Aşağıdaki listede pek büyük isim görmeyeceksiniz. Onları izleyeceğinizden hiç kuşkumuz yok. O yüzden göreceli olarak daha niş olanları kaçırmayın diye, her bir festivalden üç önerimizi sıraladık…

Chill-Out Festival  23 – 24 Mayıs 2015, Cumartesi/Pazar

* Chris Ward aka Tropics olağanüstü bir müzisyen. Müthiş bir ses; parçalarının melodileriyle kendinizden geçeceksiniz. Tropics festivalde 24 Mayıs’ta sahne alıyor.

* Ghostpoet, gün geçtikçe devleşen özel bir şair ve büyük müzisyen; dokunaklı sesiyle söylediği parçalar derinizin altına girip yerleşiyor. 23 Mayıs’ta sahne alıyor.

* İsveç kökenli Little Children (aka Linus Lutti) dinlemeye ve tanımaya değer bir başka isim. 23 Mayıs’ta sahne alıyor.

Babylon Soundgarden  23 Mayıs 2015, Cumartesi

* Mo Kolours . Hot Chip’ten Joe Goddard’ın gözdesi Mo Kolours’un eşsiz performansını festivalde Red Bull Music Academy Sahnesi’nde izlemeniz şart!

* Can Kazaz . Akustik ve elektronik besteleri ve indie pop parçaları ile Türkiye’nin farklı şehirlerinde ve Litvanya’da performans sergilemiş olan müzisyen, festivalin değerli yerli isimlerinden.

Orlando Julius & The Heliocentrics dinliyoruz, hep bir ağızdan ‘Buje Buje’ diyoruz. Kaçmaz! Niş değil efsane bir isim ve de yazmadan edemedik.

 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com