Küçük Layla’nın yara bantları Instagram’ı fethediyor!

Bildschirmfoto-2015-06-17-um-18.27.18

Doğuştan bir gözü zayıf gören küçük kız Layla’nın gözü güçlensin diye, iyi gören tarafın yara bandıyla kapatılması gerekiyor. Bu durumun kızı tarafından ağırlaşmaması için durumu oyuna çeviren babanın sevgi dolu yaklaşımı örnek alınası..

Küçük Layla’nın bir gözü doğuştan az görüyor. Gözünün güçlenmesi için yapılacak antrenman basit gibi görünse de, küçük bir kız çocuğu için trajik olabilir. Zira diğer gözün güçlenmesi, ancak iyi gören gözünün kapalı tutulması ile mümkün.

Bu yüzden her gün sağlıklı olan gözün üzerine yeni bir yara bandı yapıştırılıyor. Babası ise bu yara bantlarının üzerine her gün yeni bir resim çiziyor. Bazen bir çiçek, bir penguen, bir astronot veya Nemo resmi çizen baba, bir de kızının fotoğraflarını çekip, @LaylasPatches isimli Instagram hesabında paylaşıyor.

Kızının, bu durumu negatif bir deneyim olarak hafızasına yerleşmemesini isteyen ve kendine görev çıkaran sevgi dolu babasının yaratıcı buluşundan etkilendik doğrusu.

Bu arada Layla’nın dört yaşına gelene kadar bu “antrenmanın” devam etmesi gerekiyor. Böylece olası bir ameliyattan da korunmuş olacak..

instagram.com/laylaspatches

Bildschirmfoto-2015-06-17-um-18.26.02Bildschirmfoto-2015-06-17-um-18.26.11

 

 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com