Salon’da yeni sezonun isimleri belli oldu!

Rhye.widea

Geçtiğimiz sezon 5. yaşını kutlayan ve İstanbullu sanatseverlerin vazgeçilmez noktalarından biri haline gelen Salon, yeni sezonunda da sanatın her alanına yer ayırıyor.

Salon’da yeni sezon, 10 Eylül akşamı %100 Müzik kapsamındaki ilk konserle başlayacak. Son albümü Deeper ile müzik otoriteleri tarafından sayısız övgüye layık görülen ve ilham aldığı müzisyenler arasında Selda Bağcan, Erkin Koray, Arif Sağ gibi isimler bulunan Luis Vasquez’in post-punk projesi The Soft Moon (aşağıdaki foto), Salon’un ilk konseri için sahnede olacak.

111024-the-soft-moon

Albüm prodüktörlüğünü Four Tet‘in yaptığı, altı şarkıda Paul Simm ile birlikte çalışan, müziğin en önemli kadınlarından İsveçli Neneh Cherry ve baştan çıkarıcı R&B ritimleriyle dikkat çeken Kaliforniyalı ikili Rhye da (en üstteki foto), yine sezon boyunca her ay bir konseri dinleyicilerle buluşturacak olan %100 Müzik kapsamında gerçekleştirilecek.

a58ad2ae-f86b-11e3-_719889c

Güncel müziğin en yeni yıldızları bu sezon yine Salon’da

Salon tüm sezon boyunca aralarında 2007 yılında Grammy’ye aday olan Brezilyalı şarkıcı CéU (aşağıdaki 1. foto), Yeni Zelandalı saykodelik-pop ve indie-rock grubu Unknown Mortal Orchestra;

ceuspan

UnknownMortalOrchestra

90’ların enerjisini hatırlatan melodilerle Amerikalı alternatif rock projesi Waxahatchee;

waxahatchee_wide-75076e668c79e2e0c496c3eb67963bb1d5ed0f0b-s6-c10-1

İtalyan çağdaş müzik bestecisi ve piyano sanatçısı Fabrizio Paterlini (aşağıdaki 1. foto) ve 1988 Hollanda doğumlu saykodelik-barok pop müzisyeni, genç yetenek Jacco Gardner;

Fabrizio_Paterlini_Interview_The_Art_of_the_Piano jaccogardner-630-80

1986 yılında Eric Gaffney ile Dinosaur Jr’ın bas gitarcısı Lou Barlow tarafından kurulan Amerikalı indie-rock grubu Sebadoh;

sebadoh_jens_nordstrom

ilk kez 2014 yılında Nils Frahms’ın Kuzey Amerika turnesinde ön grup olarak çıkan ve Afrika’nın folk tınılarını minimal techno öğelerine ekledikleri doğaçlama formüllerinden oluşan ilk albümleri Dysnomia ile dikkat çeken minimal, akustik grup Dawn of Midi;

MI0003664658

zarif vokaliyle dikkatleri üzerine çeken Amerikalı indie, folk-rock müzisyeni Angel Olsen gibi isimlerin bulunduğu güncel müziğin önemli yıldızlarını ağırlamaya devam edecek.

ao

Güncel müziğin dünyasının merak uyandıran yepyeni seslerinden İzlandalı şarkıcı ve söz yazarı Sóley (aşağıdaki foto) ve Kanadalı indie, folk-rock grubu Great Lake Swimmers, bütün yıl devam edecek Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında bu sezon Salon’a uğrayacak.

6240371977_8f630e26f2_b

Geçtiğimiz yıllarda Salon’un konuğu olarak dinleyicilerin büyük ilgisiyle karşılaşan gruplar da tekrar İstanbul’da Salon sahnesinde olacak:

İngiltere çıkışlı William Doyle’un solo elektronik müzik projesi East India Youth, Amerikalı saksofon ve üflemeli çalgılar virtüözü Colin Stetson bu defa Arcade Fire üyesi, Kanadalı kemancı Sarah Neufeld ile yaptığı işbirliğiyle, Türk ve Yahudi müziğinin zengin köklerinden beslenen Yinon Muallem, tuba sanatçısı Daniel Herskedal ve gitarist Arild Hammero Norwegian Oud projesi ile Suuns ise Jerusalem in My Heart’la birlikte yapacakları performanslarla sezona damgasını vuracaklar.

Cazın farklı sesleri Salon’da buluşuyor

Dünyanın her yerinden caza farklı bakış açıları sunan ve türü yeniden yorumlayan gruplar da yine Salon takipçileriyle buluşacak. Londralı caz grubu Sons of Kemet, Amerikalı usta caz trompetçisi Christian Scott ve İskoçyalı elektronik-caz kolektifi Hidden Orchestra da Salon’un yeni sezon konukları arasında olacak.

Ayrıca 22. İstanbul Caz Festivali kapsamında müzikseverlerle buluşacak olan Avustralyalı neo-soul dörtlüsü Hiatus Kaiyote grubu da bu Salon sayesinde bir kez daha İstanbul’da hayranlarıyla buluşacak.

Biletler 27 Haziran’da satışta

Salon’un yeni sezon programının biletleri 27 Haziran Cumartesi günü satışa çıkacak. Biletler, Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan ana gişe İKSV’den (pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) temin edilebilir.

Lale Kart sahipleri için indirimli ön satış dönemi ise 26 Haziran Cuma.

Salon etkinliklerinde Vodafone Red üyelerine bir bilet alana ikinci bilet hediye.

MasterCard da Salon etkinliklerine katkı veren kurumlar arasında yer alıyor.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com