İspanyol sanatının İstanbul çıkartması!

ADN - Kendell Geers - The world made flesh (Museum)

Bu yıl 4-6 Eylül tarihlerinde üçüncüsü gerçekleşecek uluslararası çağdaş sanat fuarı ARTINTERNATIONAL’ın odak ülkesi İspanya. İspanya’dan 15 galeriyi İstanbul’da buluşturacak olan fuar, İspanyol güncel sanatını keşfetmek isteyenler için büyük bir fırsat.

Türkiye’nin en prestijli uluslararası çağdaş ve modern sanat fuarı ARTINTERNATIONAL’ın bu yılki odak ülkesi İspanya olacak. 4-6 Eylül 2015 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek fuar, İspanya’nın en önemli galeri ve sanatçılarını İstanbul’da buluşturacak.

27 ülkeden 88 seçkin galeriyi ağırlayacak ARTINTERNATIONAL’a, İspanya’dan 15 galeri katılıyor. Barselona’dan ADN Galeria, Àngels Barcelona, Galeria Carles Taché, Galeria Joan Gaspar, Galeria Joan Prats, Galeria Senda, Galeria Sicart, Galeria Trama, Miguel Marcos Gallery, N2 Galería, Polígrafa Obra Gráfica, Galeria Valid Foto BCN; Madrid’ten Galeria Javier Lopez, Sabrina Amrani Gallery; Palma de Mallorca’dan da Galeria Horrach Moya’nın katılacağı fuar, İspanyol güncel sanatını keşfetmek için bulunmaz bir fırsat yaratacak.

Miró, Geers, Katz…

Fuarda yirminci yüzyıl modern sanatının en sıra dışı ve ilham verici isimlerinden sayılan Katalan sanatçı Joan Miró’nun resimleri yer alıyor.

Ayrıca politik ve aykırı çalışmalarıyla her seferinde tartışmalar yaratmış Güney Afrika asıllı Kendell Geers, çalışmaları MOMA’dan Tate’e, dünyanın bir çok önemli müzesinin koleksiyonunda yer alan, pop art’ın en önemli temsilcilerinden Alex Katz da önemli isimler arasında.

Öte yandan, The Guardian’ın çalışmalarını “Andy Warhol ile Jacques-Louis David’in buluşması” ifadesiyle andığı diğer sıra dışı isim Muntean/Rosenblum ikilisi ve iki yıl önce “Carroña” adlı çalışmasıyla fuarın ilgi odağı olmuş, bu yıl da kuru kafalardan oluşan heykeliyle Haliç terasında arzı endam edecek Javier Pérez öne çıkan sanatçılar arasında.

Biletler 31 Ağustos’a dek % 30 indirimli!

ArtInternational, 5 ve 6 Eylül tarihlerinde 12:00 – 20:00 saatleri arasında sanatseverlerin ziyaretlerine açık olacak. 31 Ağustos’a dek biletix’ten % 30 indirimli alınabilecek fuar biletleri günlük Tam 30 TL, 2 günlük Tam 45 TL, 3 günlük Öğrenci 15 TL olarak satışa sunuldu.

Fuarla ilgili ayrıntılı bilgi için www.artinternational-istanbul.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Red Hat (Elise) Galeria Joan Gaspar - Joan Miro - Book of the  six senses V., 1981

Görseller sırasıyla:

Kendell Geers

The world made flesh (Museum), 2015

ink on paper, Unique piece, 65,5 x 102 cm

Courtesy of Galeria Javier Lopez & Fer Frances

Alex Katz

Red Hat (Elise), 2013

oil on canvas. 213,36 x 152,40 cm, 84 x 60 in

Courtesy of Galeria Javier Lopez & Fer Frances

Joan Miró

Book of the six senses V., 1981

etching, aquatinta, 92×73 cm.

Courtesy of Galeria Joan Gaspar

 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com