Berlinale Talents başvurunuz için bir ay var!

berlinale-talents

Berlinale daha yeni bitmedi mi diye düşünebilirsiniz ama 2016’nın hazırlıkları çoktan başladı bile. Festivalin en can alıcı bölümlerinden biri olan Berlinale Talents için başvurlar da öyle. Uzatma olmadıkça, 1 Eylül 2015 başvurularınız için son tarih.

Sinema, televizyon ve film alanında çalışan profesyonellerin, sektörün en yaratıcı networking platformlarından biri addettiği Berlin International Film Festival’in, Berlinale Talents bölümüne katılım için geri sayım başladı.

Her sene 300 uluslararası kreatif ismin kabul edilerek festivale davet edildiği bu platformda, bilgi alışverişi yapılıyor, alanlarında uzman olan kişilerle deneyimler paylaşılıyor ve giderek devleşen bir “community”nin parçası olma şansı elde ediliyor.

Peki kimler katılabiliyor? Film ve TV sektöründe profesyonelleşmiş, kariyerinde 5 ile 10 yılı geride bırakmış oyuncular, görüntü yönetmenleri, yönetmenler, dağıtımcılar, kurgucular, sinema eleştirmenleri, yapım tasarımcıları, senaristler, ses tasarımcıları ve saire.

Bugüne kadar gerek yurtdışında gerekse yurtiçinde yaşayan, Berlinale Talents’e kabul edilen Türkiyeli sinemacılar arasındaki bazı isimler şöyle: Emer Akay (Yönetmen), Melisa Önel (Yönetmen ve Görsel Tasarımcı), Sıla Ünlü (Yönetmen, Senarist), Nazlı Elif Durlu (Yönetmen), Kaan Müjdeci (Yönetmen), Belçim Bilgin (Oyuncu)… Tüm isimleri görmek için tıklayın.

Başvuru için uygun musunuz, yoksa değil misiniz, öğrenmek ve başvurmak için tıklayın.

Deadline 1 Eylül 2015

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com