“İlham amatörler içindir, diğer hepimiz ayağa kalkıp işe gideriz”

bierut_howto_150220_01_th_0

Pentagram New York’un ortağı, Design Observer’in ortak kurucusu, grafik tasarım gurusu Michael Bierut’un yeni kitabı Eylül’de çıkıyor.

Thames & Hudson Eylül’de Michael Bierut’un ilk monografisini yayımlıyor. Kitapta Bierut, tasarım yaşamını ve en kilit işlerini tartışıyor. Daha doğrusu Bierut’un kariyerinde büyük önem taşıyan 35 proje yer alıyor kitapta.

Projelere eşlik eden metinlerde, yeni başlayanlar için olduğu kadar, tecrübeli grafik tasarımcılar için de hafızaya kazılası pek çok önemli ve faydalı bilgiler yer alıyor.

Bierut’un espri anlayışına yakışır bir şekilde, Chuck Close’dan bir alıntıyla başlıyor kitap: “Inspiration is for amateurs. The rest of us just show up and get to work.” Türkçesi, “İlham amatörler içindir, diğerlerimiz ayağa kalkar işe gideriz”. 

Kitabın, How to.. diye başlayıp sonrasında … use graphic design to sell things, explain things, make things look better, make people laugh, make people cry and (every once in a while) change the world  diye devam eden, yani satış için, birşeyleri açıklamak için, birşeyleri güzelleştirmek için, insanları güldürmek için, insanları ağlatmak için ve (bazen de) dünyayı değiştirmek için grafik tasarım nasıl kullanılmalı… gibi upuzun bir ismi var.

Kitapta yer alan iş örnekleri:

img_0201.1_0 130212_billboard_4765_0 bags_silhouetted_ny_sak_0 mb_notebooks_new001_0 nyprx00006927_ret_0

 

 

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com