Müziğin has kadını Neneh Cherry Ekim’de İstanbul’a geliyor!

NenehFrameSlide

Neneh Cherry’nin onlarca yıldır afra tafrasız ve kibirsizce yürüttüğü güçlü bir kariyeri, izinden giden çok sayıda müzisyen var. Sanatçı 30 Ekim tarihinde Salon’da konser vermeye geliyor.

İsveç kökenli Neneh Cherry bir kez daha İstanbul’a geliyor. Bu kez “Neneh Cherry with RocketNumberNine” olarak. Belli ki 30 Ekim’de Salon IKSV’de, Rap ve Reggae müziğin Disco ile harmanlanmış müthiş bir performansına tanık olacağız.

Müzikal bir aileden (Don Cherry, Titiyo, Eagle-Eye Cherry akrabaları arasında) gelen Cherry’nin henüz 14 yaşındayken Londra’nın Punk alemine daldığını bilenler bilir.

The Slits ve New Age Steppers gibi gruplarda vokalist olduktan sonra, 1989’da ilk albümü “Raw Like Sushi” ile özellikle “Buffalo Stance” ve “Manchild” ile uluslararası başarı yakalayan sanatçının kariyeri şıklıklarla dolu.

Daha sonra Bristol’e taşınan Cherry’nin evinde Massive Attack’ın takıldığını ve orada “Blue Lines”ın bir kısmını yarattığını duymamış olabilirsiniz, ki kolaborasyon onun mayasında var: Pulp, Gorillaz, CirKus, caz grubu The Thing birlikte çalıştığı ilk akla gelen isimler…

Geçtiğimiz yıl Four Fet’in yapımcılığında çıkardığı dördüncü solo albümü “Blank Project”te Cherry’e eşlik eden şahane ikili RocketNumberNine da 30 Ekim’de Salon IKSV’de karşımızda olacak…

Biletix

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com