Sanatçı evleri ve atölyeleri yine ziyaretçilere açılıyor!

54985

Bu sene ikincisi gerçekleştirilecek olan Açık Stüdyo Günleri’nde sanatçılar galeriye ihtiyaç duymadan kendi eserlerini meraklı bir izleyici kitlesi ile paylaşma fırsatı buluyor.

ASG 2015´de resim, heykel, fotoğraf, illüstrasyon, moda tasarımı, video ve tasarım gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren görsel sanatçı ve tasarımcılar, Taksim, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Teşvikiye ve Kadıköy bölgelerinde bulunan ev ve atölyelerini ziyaretçilere açıyorlar.

Ziyaretçiler ise harita aracılığıyla bir atölyeden diğerine ulaşarak normalde ziyarete açık olmayan, sanatçı ve tasarımcıların çalışma ortamlarına misafir oluyorlar.

Sanatı sergilemek ve günümüz sanat piyasası için önemli unsurlardan biri olan ‘networking’ için bağımsız bir yapı mantalitesi güden Açık Stüdyo Günleri, aynı zamanda sanatın herkese erişimine olanak sağlıyor.

Bu bağlamda Açık Stüdyo Günleri 2014’de 17 katılımcının atölye ve evleri, 2 gün boyunca yüzlerce sanatsever tarafından ziyaret edildi. ASG ile ilgili basın, sosyal medya ve ziyaretçiler tarafindan gelen olumlu izlenimler ASG´yi her sene tekrarlanan bir etkinlik haline getirdi.

Siz de ASG’ye dahil olmak ve eserlerinizi kendi ev ve atölyelerinizde ziyaretçilerle paylaşmak için 15 Eylül’e kadar ASG’ye başvurabilirsiniz.

Kimler Başvurabilir?

Taksim, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Teşvikiye ve Kadıköy bölgelerinde ev, atölye ve alanları bulunan resim, heykel, fotoğraf, illüstrasyon, moda tasarımı, video ve tasarım gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren tüm görsel sanatçı, tasarımcılar ve bağımsız sanat mekanları başvuru yapabilir.

Başvuru hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2022 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com