Fantasturka’da 3,5 atmaya hazır mısınız?

Fantasturka Türk İşi Fantastik Filmler Festivali AFİŞ.

FANTASTURKA ‘Türk İşi Fantastik Filmler Festivali’, Türkiye’nin ilk ve tek fantastik filmler festivali olma unvanının yanına ilk ve tek korku filmleri festivali olma unvanını da ekliyor.

2011 yılından bu yana düzenlenen festival, bu yıl Türk İşi korku sinemasından örnekleri de programına katarak FANTASTURKA 3,5 adıyla düzenlenecek.

Festival yönetimi 3,5 adını ise şöyle açıklıyor: “Çünkü korktuğunuzda vücudunuz, kalp atışlarını hızlandıran, kalpte ritimsizlik yaratan adrenalin hormonu salgılamaya başlar. Kalp atışlarınız hızlanır ve kalbiniz artık atış yapamaz hale gelir. Kalp hem kan pompalamaya devam etmek hem de dinlenmek için üç kalp atışı yapar ve hemen sonrasında bir yarım atış…”

Korkunç ve Fantastik Film Başvuruları Başlıyor…

İki şehirde birden gerçekleştirilecek Festival, 7 – 8 – 9 Ekim 2015 tarihleri arasında İstanbul’da, 16 – 17 – 18 Ekim 2015 tarihleri arasında ise Ankara’da izleyici ile buluşacak. 1950’lerden günümüze, Türk İşi Fantastik Filmlerin seçkisinin yanı sıra, 2000’lerden günümüze Türk İşi Korku ve Gerilim filmleri de festival programında yer alacak.

Bu yıl festivalde kısa ve uzun metraj, fantastik-korkunç film türlerinde, film başvuruları kabul edilecek. 16 – 30 Eylül 2015 arasında www.fantasturka.org adresinden ön başvuru yapılabilecek.

Dünyanın Değil, Uzayın “En En En Kötü” Filminin Hikâyesi Festivalde!

Festival programında bu yıl ağırlıklı olarak Türk İşi Korku Filmleri seçkisi yer alırken, Şeytan, Drakula İstanbul’da gibi Türk Korku Sinemasının ilk örneklerden olan filmlerden seçkiler ve Fantastik Türk Sinemasının en kült filmlerinden olan Dünyayı Kurtaran Adam gösterim programında yer alacak.

8 Ekim 2015 Perşembe günü, Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Merkezi’nde Dünyayı Kurtaran Adam filmi gösterimi ve Jet Rejisör Çetin İnanç söyleşisi de gerçekleştirilecek.

Dünyayı Kurtaran Adam’ın devam filmini çekmek için yeniden rejisör koltuğuna oturacak olan Çetin İnanç, gerçekleştireceği söyleşide 2016 yılında çekimlerine başlayacağı Dünyayı Kurtaran Adam 1,5’un hikâyesini ilk kez seyirci ile paylaşacak.

www.fantasturka.org

About author
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Cut Magazine © 2021 All Rights Reserved

2011 | cut-online.com